Reklama

Wybrano imiona dla małych lampartów perskich

Opublikowano:
Autor:

Wybrano imiona dla małych lampartów perskich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Młode lamparty perskie z płockiego zoo nie są już bezimienne. Rozstrzygnięto konkurs na imiona dla samiczki i samczyka. Wybór nie należał do łatwych, bowiem wpłynęło ponad 100 maili z propozycjami. - Było wiele ciekawych pomysłów. Niektóre były zabawne, inne dostojne. Wybranie tylko dwóch okazało się naprawdę trudnym zadaniem - komentują pracownicy ogrodu zoologicznego.

Młode lamparty perskie z płockiego zoo nie są już bezimienne. Rozstrzygnięto konkurs na imiona dla samiczki i samczyka. Wybór nie należał do łatwych, bowiem wpłynęło ponad 100 maili z propozycjami. - Było wiele ciekawych pomysłów. Niektóre były zabawne, inne dostojne. Wybranie tylko dwóch okazało się naprawdę trudnym zadaniem - komentują pracownicy ogrodu zoologicznego.

Dyskusja była długa i burzliwa, ale wreszcie udało się sprawić, że nasza dwójka młodych lampartów perskich zyskała imiona. 

- W końcu opiekunowie zdecydowali, że samiczka będzie miała na imię FURAHA. Imię to oznacza radość i bardzo pasuje do żywiołowego temperamentu młodej kotki. Natomiast samczyk będzie miał na imię PERUN, tak jak dawne bóstwo słowiańskie. Imię będzie przypominało skąd pochodzi, a poza tym "PER" kojarzy się też z lampartami PERSKIMI - poinformowali na Facebooku pracownicy zoo.

Zwycięzcami konkursu zostali: pani Aneta z Płocka oraz pan Konrad, który pochodzi z Płocka, ale aktualnie mieszka w USA. Uroczyste nadanie imienia samiczce odbędzie się zgodnie z planem w piątek, 8 lutego o godz.11.00. A co z drugim młodym? Poczeka do przyszłego tygodnia na przylot pana Konrada ze Stanów Zjednoczonych, aby mógł mu osobiście nadać imię. - Wszystkim, którzy nadesłali propozycje, bardzo dziękujemy i zapraszamy do odwiedzania lamparciej rodzinki - dodają w zoo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE