Reklama

Wybory parlamentarne. Kto z PSL do Sejmu, a kto do Senatu?

Opublikowano:
Autor:

Wybory parlamentarne. Kto z PSL do Sejmu, a kto do Senatu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przybywa nazwisk z list wyborczych. Na ogół są to kandydaci, którzy będą liderami list w najbliższych wyborach parlamentarnych. W przypadku niektórych partii to już oficjalne informacje, u niektórych nieoficjalne.

Przybywa nazwisk z list wyborczych. Na ogół są to kandydaci, którzy będą liderami list w najbliższych wyborach parlamentarnych. W przypadku niektórych partii to już oficjalne informacje, u niektórych nieoficjalne.

Pierwszych kandydatów, a właściwie liderów w poszczególnych okręgach, ogłosiła rządząca partia, Prawo i Sprawiedliwość, następnie co nieco ujawniła Koalicja Obywatelska, a teraz, chociaż nieoficjalnie, w ogólnokrajowych mediach pojawiły się "jedynki" Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zaskoczenia wielkiego nie ma, do Sejmu będzie kandydował Piotr Zgorzelski, natomiast do Senatu były premier Waldemar Pawlak. Ponadto wiadomo, że o mandat parlamentarzy zamierza się ubiegać były miejski radny, natomiast obecny wiceprezes w miejskiej spółce Inwestycje Miejskie, Michał Sosnowski. Bardzo prawdopodobne, że w najbliższych wyborach pojawi się nazwisko osiedlowego i miejskiego radnego, szefa płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Tomasza Kominka.

W sobotę, 17 sierpnia w Płocku odbędzie się krajowa konwencja wyborcza PSL, która zatwierdzi ostateczne listy wyborcze, zaprezentuje liderów i wszystkich pozostałych kandydatów z komitetu wyborczego. - Nie idziemy do tych wyborów tylko jako jedna partia polityczna, idziemy z naszymi przyjaciółmi, z naszymi koalicjantami, partnerami wyborczymi, z UED, z samorządowcami z organizacjami pozarządowymi, z politykami, którzy przychodzą do nas, tak jak konserwatyści Marka Biernackiego - cytuje wypowiedź Władysława Kosiniaka-Kamysza dziennikarz Radia Zet. - Z tymi wszystkimi, którzy każdego dnia zgłaszają się do Stronnictwa, żeby wspólnie tworzyć komitet wyborczy PSL, ale tak jak klub parlamentarny już w rozszerzonej formule PSL- Koalicja Polska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE