Reklama

Wybory burmistrza: w II turze powalczą…

Opublikowano:
Autor:

Wybory burmistrza: w II turze powalczą… - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko połowa mieszkańców Wyszogrodu pofatygowała się w niedzielę, by wybrać swojego burmistrza. Już wiadomo, że będzie druga tura: zmierzą się w niej Iwona Gortat i Jan Boszko.

Blisko połowa mieszkańców Wyszogrodu pofatygowała się w niedzielę, by wybrać swojego burmistrza. Już wiadomo, że będzie druga tura: zmierzą się w niej Iwona Gortat i Jan Boszko.

W Wyszogrodzie musiały się odbyć przedterminowe wybory, gdyż wybrany na jesieni ubiegłego roku burmistrz miasta i gminy Mariusz Bieniek został nowym starostą płockim.

W szranki stanęło aż siedmioro kandydatów. Co ciekawe dwóch z nich miało takie samo nazwisko jak były starosta płocki Michał Boszko. To zresztą nie przypadek - jeden ze starających się o fotel burmistrza to syn byłego starosty, drugi - jego krewny.

Mieszkańcy Wyszogrodu postawili na dalsze powinowactwo i w drugiej turze obok Iwony Gortat z KWW Samorządność Ponad Podziałami, która - jak podaje portal e-wyszogrod.pl, otrzymała 601 głosów, również Jana Boszkę z KWW Nasza Gmina Wspólna Sprawa, który zdobył najwięcej, bo 632 głosy. Syn byłego starosty, Dariusz Jerzy Boszko z KW PSL był trzeci - otrzymał 349 głosów. Kolejni byli: Jacek Janczak, Andrzej Woźniak, Zbigniew Laskowski i Zbigniew Karbowski.

Druga tura odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 22 marca. Do czasu wyłonienia burmistrza jego obowiązki pełni Wiesław Przedpełski.


Czytaj też:

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE