Reklama

Wyborcza drużyna PSL. Zgorzelski: U nas nie ma spadochroniarzy [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wyborcza drużyna PSL. Zgorzelski: U nas nie ma spadochroniarzy [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości – Wśród nas nie ma spadochroniarzy. To kandydaci stąd, przedstawiciele swoich małych ojczyzn, gmin, miast i powiatów. Ludzie znający problemy tej ziemi. Tym wyróżniamy się od innych ugrupowań zrzucających tutaj jedynki i dwójki, które muszą włączać nawigację, żeby dobrze poruszać się po okręgu nr 16 – podkreślał w sobotę poseł Piotr Zgorzelski podczas prezentacji kandydatów do parlamentu.

– Wśród nas nie ma spadochroniarzy. To kandydaci stąd, przedstawiciele swoich małych ojczyzn, gmin, miast i powiatów. Ludzie znający problemy tej ziemi. Tym wyróżniamy się od innych ugrupowań zrzucających tutaj jedynki i dwójki, które muszą włączać nawigację, żeby dobrze poruszać się po okręgu nr 16 – podkreślał w sobotę poseł Piotr Zgorzelski podczas prezentacji kandydatów do parlamentu.

Kandydatów zaprezentowano w Hotelu Starzyński (nie przybył kandydujący do Senatu Waldemar Pawlak, był na zawodach strażackich). Całej drużynie symbolicznie towarzyszył Wincenty Witos.

Złożono już wymagane dokumenty do Państwowej Komisji Wyborczej.

– Czekamy na potwierdzenie rejestracji. Do Sejmu zebraliśmy ponad 20 tys. podpisów, do Senatu ponad 15 tys. To pokazuje, że sprawność organizacyjna naszych sympatyków, działaczy, ale także sympatia i życzliwość ludzka daje nam nadzieję na dobry wynik nie tylko w tym okręgu, ale także na Mazowszu i w całym kraju – stwierdził poseł Piotr Zgorzelski, który kandyduje do Sejmu z pierwszego miejsca na liście.

PSL w nadchodzących wyborach startuje wraz z Kukiz'15 i Unią Europejskich Demokratów jako Koalicja Polska.

– Projekt dedykowany jest tym wszystkim, którzy chcą spokojnie żyć w Polsce. Nie jesteśmy ani anty-pisem, ani anty-opozycją. Reprezentujemy ludzi dobrej woli, przedsiębiorców, samorządowców. Tych wszystkich, którym leży na sercu rozwój naszej ojczyzny, a nie udział w toczących się od wielu lat politycznych wojnach między dwoma zwalczającymi się ugrupowaniami – dodał Zgorzelski.

Niedawno w płockim teatrze przedstawiali swoje punkty programowe, jak chociażby emerytura bez podatku. – To nasze solenne zobowiązanie, że PSL po wyborach parlamentarnych nie weźmie udziału w żadnej koalicji jeśli ten punkt nie zostanie włączony do paktu programowego nowej koalicji. To projekt dedykowany wszystkim emerytom. Średnia, która zostaje w kieszeni seniora, to ok. 400 zł.

Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców – to kolejny punkt z programu. – Na przedsiębiorców nakładane są kolejne podatki. Nękani są ciągłymi kontrolami. A w istocie to oni są dobrodziejami i sponsorami tych wszystkich socjalnych programów, które dzisiaj realizuje partia rządząca. W Polsce jest blisko 2 mln mikroprzedsiębiorców. Zatrudniają 38 proc. naszych rodaków. Obciążenie, które sięga blisko 1,5 tys. zł, często jest przyczyną likwidacji zakładów stanowiących drożdże naszej gospodarki.

Wspominał o odnawialnych źródłach energii i pakcie dla rolnictwa, dołączonych punktach programowych Kukiz'15: jednomandatowych okręgów wyborczych i ordynacji mieszanej. – To nasz przywódca ideowy, Wincenty Witos 7 grudnia 1924 r. podczas kongresu PSL Piast mówił o wprowadzeniu w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych, aby obywatele znali swoich przedstawicieli.

Zgorzelski zapewniał: – Jesteśmy jedynym ugrupowaniem nie tylko w tym okręgu, ale w całym kraju, które nie ma tzw. spadochroniarzy. To negatywne zjawisko pomogą wyeliminować JOW-y, a także ordynacja mieszana, która promuje kandydata stąd. Dziś zobaczycie bardzo wiele billboardów osób, które z okręgiem mają tyle wspólnego, że szef partii wyznaczył ich do bycia jedynkami w okręgu. Później wieść o nich zaginie, pozostają odklejające się plakaty wyborcze.

Tuż za kandydatami rozpościerał się widok na Wisłę. Nie zabrakło nawiązania do awarii w oczyszczalni ścieków „Czajka”. – Robienie polityki na takich zjawiskach jest po prostu niegodne. Awarie zawsze i wszędzie się zdarzają, bez względu na to kto i gdzie rządzi. Tymczasem kandydujący z pierwszego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości minister zdrowia zawiera głos podczas konferencji prasowej, bo tak się troszczy o mieszkańców ziemi płockiej. Ciekawe dlaczego pan minister zdrowia wcześniej nie zatroszczył się o zdrowie mieszkańców żyjących w cieniu orlenowskich kominów. Władze Orlenu starają się nam wmówić, że Płock to niemalże uzdrowisko. To skąd ta duża zachorowalność mieszkańców na choroby dróg oddechowych? Troska o rzekę Wisłę jakoś nie towarzyszyła politykom Prawa i Sprawiedliwości, skoro od blisko 4 lat właściwie zaprzestano działań na rzecz pogłębiania rzeki Wisły. Nie istnieją zabiegi pielęgnacyjne. To po prostu dramat. Jeśli rządzący nie zaczną inwestować w pogłębianie rzeki, to mieszkańcy lewobrzeżnej części ziemi płockiej może ponownie spotkać nieszczęście. Apeluję do rządzących. Nie róbcie sobie kampanii wyborczej na nieszczęściu, które spotkało mieszkańców Warszawy i Płocka. Rozmawiałem z prezydentami obu miast. Zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, niczego nie bagatelizują i obaj powtarzają, że to element kampanii wyborczej.

Zgorzelski wskazywał na kolejne ogniska ASF i niespełnione obietnice: przekazanie 1,2 PKB na rolnictwo, podwojenie dopłat (a są w dwóch ratach), brak narodowego holdingu spożywczego, gwarantowanych cen minimalnych. – To wszystko pokazuje, że PiS nie potraf poradzić sobie z problemami polskiej wsi.

Lista kandydatów:

1. Piotr Zgorzelski, poseł ziemi płockiej,

2. Adam Orliński, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, reprezentuje ziemię sochaczewską,

3. Konrad Wojnarowski, radny województwa mazowieckiego reprezentujący powiat mławski,

4. Zenon Szczepankowski, były starosta powiatu przasnyskiego, przez dwie kadencje przewodniczący Konwentu Starostów Województwa Mazowieckiego,

5. Maria Wróblewska, wicestarosta powiatu gostynińskiego,

6. Jerzy Rzymowski, starosta powiatu żuromińskiego,

7. Iwona Sierocka, wicestarosta powiatu płockiego,

8. Łukasz Lewandowski, radny powiatu ciechanowskiego, prezes TBS w Ciechanowie,

9. Jacek Ryziński, radny powiatu płońskiego, wiceprezes ZG OSP w Sochocinie,

10. Michał Sosnowski, wiceprezes płockiej spółki Inwestycje Miejskie,

11. Wojciech Szustakiewicz, starosta powiatu żyrardowskiego,

12. Katarzyna Durczak-Kuźmińska, nauczycielka i projektantka w branży budowlanej z Sochaczewa,

13. Anna Derlukiewicz, radna miasta Płocka, wicedyrektor Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy,

14. Karolina Koper, dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku,

15. Piotr Rzeszotarski, radny miasta Sierpca, kierownik Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

16. Nina Mirgos-Kilanowska, rzecznik prasowy Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, mieszkanka powiatu żyrardowskiego,

17. Agata Sosińska-Osiecka, wieloletni dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego,

18. Elżbieta Aptewicz, wieloletni pracownik sektora bankowego,

19. Anna Smolińska, radna miasta Ciechanowa, kierownik Wydziału Szkoleń i BRD w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Ciechanowie.

20. Tomasz Kominek, miejski i osiedlowy radny, dyrektor płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE