Reklama

Wtorkowy protest kobiet w Płocku. Przed siedzibą PiS i Kurii [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wtorkowy protest kobiet w Płocku. Przed siedzibą PiS i Kurii [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek w Płocku odbył się kolejny protest przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, zakazującego aborcji z powodu podejrzeń ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

We wtorek w Płocku odbył się kolejny protest przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego,  zakazującego aborcji z powodu podejrzeń ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. 

Na parkingu przed Teatrem Dramatycznym zgromadziło się kilkaset osób, głównie młodych. We wtorek stawiło się niej więcej tyle samo osób, ile dzień wcześniej na rondzie Wojska Polskiego.

[ZT]26736[/ZT]

Z Nowego Rynku protestujący ruszyli ulicami Tumską i Grodzką pod płocką siedzibę Prawa i Sprawiedliwości na Starym Rynku. Chcieli tam zapalić znicze, ale uniemożliwiła im to policja. Podobnie jak dzień wcześniej, padały zarówno cenzuralne, jak i niecenzuralne okrzyki. Wśród tych, które da się zacytować, można wymienić: "moje ciało, moje decyzje", "będę rodzić kiedy zechcę", "matka z wyboru i za wyborem" czy "jestem kobietą, a nie inkubatorem"

Niecenzuralne okrzyki zaczęły się przed siedzibą PiS. Na przeciwległej kamienicy wyświetlono napis "Wybór, nie zakaz", z wkomponowaną błyskawicą - symbolem protestów. Po niespełna 10 minutach protest ruszył jeszcze pod siedzibę Kurii Diecezjalnej. Tu także czekali na nich policjanci, choć i tym razem obyło się bez większych incydentów. Podobnie jak dzień wcześniej, funkcjonariusze usłyszeli podziękowania. 

Protestujący zapewnili, że "nie składają parasolek". 

[ZT]26744[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE