Reklama

Wtorek: otworzą Kobylińskiego,a zamkną…

Opublikowano:
Autor:

Wtorek: otworzą Kobylińskiego,a zamkną… - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek po wielu tygodniach otwarta zostanie nitka Kobylińskiego. Ale to nie koniec utrudnień w tej części miasta - ma miesiąc zostanie zamknięta Szpitalna między szpitalem na Winiarach a Parową i Kazimierza Wielkiego.

We wtorek po wielu tygodniach otwarta zostanie nitka Kobylińskiego.   Ale to nie koniec utrudnień w tej części miasta - ma miesiąc zostanie zamknięta Szpitalna między szpitalem na Winiarach a Parową i Kazimierza Wielkiego.

Jak poinformował Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza, spółka miesjka Wodociągi Płockie już od kilku lat realizuje projekt związany z uporządkowaniem gospodarki ściekowej. To gigantyczne przedsięwzięcie, jego koszt jest porównywalny z budową drugiego mostu przez Wisłę w Płocku. Inwestycja obejmuje m. in. modernizację oczyszczalni ścieków w Maszewie, budowę nowej sieci kanalizacyjnej na lewym brzegu Wisły, budowę kolektora pod dnem rzeki oraz rozdzielenie kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową w centrum. Prace związane z tym ostatnim zadaniem trwają aktualnie przy Nowowiejskiego, Topolowej oraz Kobylińskiego.

Te przy Kobylińskiego mają się już ku końcowi, dlatego spółka planuje przywrócenie dwukierunkowego ruchu w nocy z wtorku na środę, czyli z 22 na 23 lipca. W pasie drogowym będą jeszcze trwały końcowe prace, ale przejazd będzie możliwy.

Pozwoli to zminimalizować ograniczenia w ruchu spowodowane planowanym tego samego dnia zamknięciem ulicy Szpitalnej.  Rusza tam przebudowa sieci kanalizacyjnej polegająca na renowacji rurociągów tłocznych do współpracy z przepompownią ścieków przy ul. Jasnej. Całkiem zamknięty dla ruchu ma zostać  między Szpitalem Wojewódzkim na Winiarach  a Parową (do skrzyżowania, na którym można wjechać na drogę prowadzącą na tzw. nadbrzeże petrochemii i nad Sobótkę).

Około 400 -metrowy odcinek na stromym stoku przed szpitalem  na Winiarach ma być nieprzejezdny przez miesiąc, od 22 lipca do 23 sierpnia.  - W tym czasie kierowcy będą musieli korzystać z objazdów przez ul. Medyczną oraz Dobrzyńską i al. Kobylińskiego (wjazd na teren budowy będzie dopuszczony tylko częściowo dla właścicieli sąsiadujących z drogą ogródków działkowych).

Renowacja  Szpitalnej w rejonie jaru Brzeźnicy ma się odbywać etapami.  - W tym roku wykonane zostaną prace związane z przebudową i modernizacją kolektorów tłocznych Wodociągów Płockich - zapowiada Hubert Woźniak. - Prace będą prowadzone metodą tradycyjną – wykopem otwartym. Po zakończeniu robót nad renowacją infrastruktury zacznie się odtwarzanie czekającej od lat na remont nawierzchni ulicy Szpitalnej na zjeździe pod Szpitalem na Winiarach. W tym roku nowy asfalt zostanie ułożony na fragmencie ul. Szpitalnej.

W tym roku wymieniona zostanie także nawierzchnia na moście nad Brzeźnicą, którego konstrukcja przeszła nie tak dawno kapitalny remont.  -  Ciekawostką, o której warto wspomnieć, jest to, że w ramach przygotowań do remontu al. Kilińskiego oraz starego mostu Miejski Zarząd Dróg właśnie na tym obiekcie przeprowadzi eksperyment: na moście nad Brzeźnicą użyje izolacji, projektowanej do położenia na płycie starego mostu - zapowiada Hubert Woźniak.  Problemy ze źle dobraną izolacją w czasie remontu przeprawy im. Legionów Piłsudskiego w 1994 roku spowodowały konieczność powtórzenia uciążliwych - wiążących się z koniecznością całkowitego zamknięcia przejazdu - robót drogowych cztery lata później. Aby uniknąć podobnej sytuacji MZD zdecyduje się na sprawdzenie zaprojektowanych materiałów na małym obiekcie, ale funkcjonującym w podobnych warunkach atmosferycznych. Zdobyte w tym miejscu doświadczenia pozwolą na lepsze przygotowanie remontu starego mostu przez Wisłę.

W tym roku (do listopada) powstanie jeszcze nowy chodnik (po wschodniej stronie ul. Szpitalnej) oraz ścieżkę rowerową (po zachodniej stronie ulicy).

Na przyszły rok zaplanowane zostało ułożenie docelowej nawierzchni na ul. Szpitalnej na odcinku w rejonie jaru Brzeźnicy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE