Reklama

Wszystkich Świętych. Zamknięte przejazdy, bezpłatne linie autobusowe...

Opublikowano:
Autor:

Wszystkich Świętych. Zamknięte przejazdy, bezpłatne linie autobusowe... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiemy już, jakie będą zmiany w organizacji ruchu 1 listopada zarówno dla kierowców samochodów osobowych, jak i pasażerów komunikacji miejskiej. Każdy, kto zdecyduje się na podróż autobusem, będzie mógł skorzystać z kilku bezpłatnych linii. Tego dnia również kierowcy zostawią bez żadnych opłat samochód na placu Ryneksu, na którym odbywa się zazwyczaj giełda samochodowa, następnie dojadą do cmentarza którąś z linii specjalnych.

Wiemy już, jakie będą zmiany w organizacji ruchu 1 listopada zarówno dla kierowców samochodów osobowych, jak i pasażerów komunikacji miejskiej. Każdy, kto zdecyduje się na podróż autobusem, będzie mógł skorzystać z kilku bezpłatnych linii. Tego dnia również kierowcy zostawią bez żadnych opłat samochód na placu Ryneksu, na którym odbywa się zazwyczaj giełda samochodowa, następnie dojadą do cmentarza którąś z linii specjalnych.

W dniu Wszystkich Świętych zostanie zamknięty przejazd z centrum Płocka do cmentarza komunalnego ul. Bielską. Będzie za to uruchomiona i zastępcza komunikacja miejska.

Warto pamiętać, że w najbliższy czwartek al. Kobylińskiego zostanie zamknięta na dwóch fragmentach. Jak co roku nie będzie przejazdu na odcinku od skrzyżowania z ul. Topolową do skrzyżowania z ul. Łukasiewicza. Całkowicie zamknięty zostanie również północny pas Al. Kobylińskiego (ten bliżej Marynarza) na odcinku od skrzyżowania z ul. Bielską do ul. Łukasiewicza. Południowy pas zostanie zamieniony na parking, podobnie jak w poprzednich latach. Wjazd na parking będzie możliwy tylko z ul. Łukasiewicza, wyjazd – tylko na ul. Bielską. Wprowadzenie takiej organizacji ruchu nastąpi 1 listopada również o godz. 5.00 rano. Aleje pozostaną zamknięte do godz. 20.00, ale ostateczną decyzję o czasie uruchomienia przejazdu również w tym przypadku podejmą kierujący na miejscu ruchem policjanci.

Zamknięty będzie także przejazd ul. Bielską, na odcinku między skrzyżowaniami z ul. Targową oraz Sierpecką. To nie koniec. Zaplanowano zamknięcie zjazdu na ulicę Bielską z obwodnicy.

- Wyłączenie ruchu nastąpi o godz. 5.00 rano. Ulica pozostanie zamknięta do godz. 20.00, ale ostateczną decyzję o czasie uruchomienia przejazdu podejmą kierujący ruchem policjanci - informują w biurze prasowym płockiego Ratusza.

Osoby, które 1 listopada postanowią dojechać do cmentarza autobusem, mogą liczyć na osiem specjalnych, bezpłatnych linii autobusowych oznakowanych od numeru 70 do  77, przy czym linia 76 pojedzie z Borowiczek do cmentarza przy ul. Gościniec. Pozostałe dojeżdżać będą do cmentarza komunalnego. Trasy linii specjalnych i rozkłady jazdy zawisną na przystankach autobusowych na kolorowym papierze. Dodatkowo nadal będą kursowały do cmentarza komunalnego autobusy oznakowane numerami 4 i 24. W dniu Wszystkich Świętych nie trzeba kasować biletu.

Osoby, które przyjadą z centrum samochodem mogą 1 listopada bezpłatnie pozostawić auto na placu Ryneksu u zbiegu ul. Bielskiej oraz Targowej, który służy jako giełda samochodowa i dalej pojechać autobusem linii specjalnych. Każda z nich kursować będzie co 15 minut. Uwaga! Do cmentarza komunalnego samochodem kierowcy dojadą jedynie z północy, od Bielska i Sierpca. Dostępne dla przyjezdnych będą wszystkie parkingi, w tym nowy obiekt na ponad 300 miejsc.

Rozkład autobusów jest już dostępny na stronie Komunikacji Miejskiej

Materiał KM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE