Reklama

Wszyscy mają dość starych autobusów. Będzie sporo nowych

Opublikowano:
Autor:

Wszyscy mają dość starych autobusów. Będzie sporo nowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przestarzały tabor to jeden z powodów, w którym komunikacja miejska upatruje utraty pasażerów. Niedługo to się zmieni, bo spółka otrzyma nowe autobusy.

Przestarzały tabor to jeden z powodów, w którym komunikacja miejska upatruje utraty pasażerów. Niedługo to się zmieni, bo spółka otrzyma nowe autobusy. 

[ZT]12966[/ZT]

Ratusz rozstrzygnął ogłoszone pod koniec lipca przetargi. Zadania pod nazwą "dostawa autobusów hybrydowych o długości do 18,75 m klasy MEGA" oraz "Dostawa autobusów hybrydowych o długości do 12,5 m klasy MAXI" zrealizuje firma Solaris. Jeden większy pojazd producenta z Wielkopolski kosztował będzie nieco ponad 2,38 mln złotych, mniejszy zaś niespełna 1,68 mln złotych.

Do przetargu na 18,5-metrowe autobusy stanęła jeszcze firma Volvo, ale autobusy Szwedów były o ponad 300 tys. złotych droższe. W przypadku 12,5-metrowych konkurowała jeszcze firma MAN, ale i ona przedstawiła droższą ofertę. 

Do 30 maja 2018 roku spółka Solaris dostarczy do Płocka osiem autobusów hybrydowych o długości 18,5 metra. Na komplet mniejszych trzeba będzie poczekać do 30 sierpnia 2018 roku

[ZT]16593[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE