Reklama

Wszczęto śledztwo w sprawie śmierci maturzysty

Opublikowano:
Autor:

Wszczęto śledztwo w sprawie śmierci maturzysty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W płockiej Prokuraturze Rejonowej zapadła decyzja o rozpoczęciu śledztwa w sprawie śmierci maturzysty z V Liceum Ogólnokształcącego. Ciało młodego mężczyzny znaleziono w piątek w szkolnej toalecie.

W płockiej Prokuraturze Rejonowej zapadła decyzja o rozpoczęciu śledztwa w sprawie śmierci maturzysty z V Liceum Ogólnokształcącego. Ciało młodego mężczyzny znaleziono w piątek w szkolnej toalecie.

W związku ze szkolną tragedią, do której doszło w miniony piątek w V Liceum Ogólnokształcącym, które jest częścią Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza, policja 10 kwietnia przekazała akta sprawy do płockiej Prokuratury Rejonowej. Wstępnie zdecydowano się na wszczęcie śledztwa w oparciu o art. 151 Kodeksu karnego: Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Jak wyjaśniał nam prokurator Norbert Pęcherzewski, na miejscu zdarzenia w pobliżu ciała znaleziono również strzykawkę, igłę i torebkę z jakąś substancją.

[ZT]15053[/ZT]

Już w poniedziałek w prokuratorze podkreślano, że wyklucza się bezpośredni udział osób trzecich. Obecnie dopuszcza się kilka możliwych przyczyn, w tym targnięcie się przez maturzystę na własne życie, natomiast równie dobrze był to nieszczęśliwy wypadek polegający na nieumiejętnym zażyciu jakiejś substancji chemicznej bądź przedawkowanie. W toku śledztwa należy teraz określić przyczynę śmierci, w czym pomogą odpowiedni biegli. Ponadto prokuratura zamierza ustalić, w jaki sposób uczeń mógł wejść w posiadanie substancji chemicznej, którą znaleziono w szkolnej toalecie i co to była za substancja.

We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok. Pobrano niezbędne preparaty do dalszych badań toksykologicznych. Prokurator rejonowy zaznacza, że na wyniki badań trzeba poczekać nawet kilka tygodni, dlatego jest zdecydowanie za wcześnie na wyciąganie jakichkolwiek wniosków w tej sprawie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE