Reklama

Wspólne inwestowanie za pomocą funduszy!

Opublikowano:
Autor:

Wspólne inwestowanie za pomocą funduszy! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak pomnażać swoje pieniądze? Jaki sposób inwestycji wybrać, aby zarobek był satysfakcjonujący i aby zminimalizować ryzyko straty? zyskać? Jakimi zasadami powinniśmy się kierować, a czego unikać?

Jak pomnażać swoje pieniądze? Jaki sposób inwestycji wybrać, aby zarobek był satysfakcjonujący i aby zminimalizować ryzyko straty? zyskać? Jakimi zasadami powinniśmy się kierować, a czego unikać?

Fundusze inwestycyjne to nic innego, jak tylko forma wspólnego inwestowania polegająca na zbiorowym lokowaniu środków pieniężnych wpłacanych przez uczestników funduszu. Tyle mówi teoria – ale jak sprawa wygląda w praktyce?

Przede wszystkim jeśli przymierzamy się do rozpoczęcia swojej przygody z inwestowaniem w fundusze inwestycyjne powinniśmy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze: nigdy nie podejmuj decyzji w emocjach. Inwestowanie w fundusze musi polegać na realizacji starannie zaplanowanej strategii, choć również elastyczność (do pewnego stopnia) jest istotna. Mimo wszystko powinniśmy wiedzieć po co inwestujemy, ile chcemy zarobić oraz na co zamierzamy przeznaczyć uzyskane z inwestycji pieniądze.

Informacje medialne oraz emocje są najgorszym doradcą w kwestii inwestycji. Do nowych faktów powinniśmy podchodzić z ostrożnością oraz profesjonalizmem. Tylko w ten sposób mamy szansę na osiągnięcie zamierzonych rezultatów. Nie wolno również zapomnieć o współpracy z towarzystwem funduszy inwestycyjnych. Jego pracownicy z pewnością pomogą nam ocenić nie tylko codzienne wydarzenia, ale wytłumaczą również na czym polegają trendy, których musimy być świadomi.

Logika działalności mediów, w wielu przypadkach, polega na szukaniu sensacji i przyciąganiu uwagi krzykliwymi tytułami. Nie zawsze stawiane przez dziennikarzy prognozy sprawdzają się w praktyce. W rozróżnieniu na co rzeczywiście powinniśmy zwracać uwagę, a co jest kwestią interpretacji, z pewnością pomoże nam wiedza.

Tę możemy zdobyć choćby analizując wyniki poszczególnych funduszy bądź całych TFI. Warto sprawdzać, który z prowadzących rachunki osiąga jakie wyniki. Dzięki temu z pewnością unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE