Reklama

Współczesny świat stawia naszym oczom coraz większe wymagania. Czas zadbać o swój wzrok!

Opublikowano:
Autor:

Współczesny świat stawia naszym oczom coraz większe wymagania. Czas zadbać o swój wzrok! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesień to czas, kiedy dni stają się coraz krótsze i musimy przystosować się do funkcjonowania w warunkach nocnych przez większość czasu. Okres jesienno-zimowy jest szczególnie trudny dla naszego wzroku. Coraz krótsze dni sprawiają, iż dużo czasu spędzamy przy sztucznym świetle, jeździmy samochodem po zmroku, a wieczory spędzamy przed telewizorem lub ekranem monitora albo na lekturze książek.

Jesień to czas, kiedy dni stają się coraz krótsze i musimy przystosować się do funkcjonowania w warunkach nocnych przez większość czasu. Okres jesienno-zimowy jest szczególnie trudny dla naszego wzroku. Coraz krótsze dni sprawiają, iż dużo czasu spędzamy przy sztucznym świetle, jeździmy samochodem po zmroku, a wieczory spędzamy przed telewizorem lub ekranem monitora albo na lekturze książek. 

Szczególnie podczas prowadzenia samochodu nasze oczy pracują na wysokich obrotach: ciągle przenosimy wzrok pomiędzy jezdnią, nawigacją oraz lusterkami wstecznym i bocznymi. Niekorzystne warunki pogodowe, jesienne szarugi słabe warunki oświetleniowe lub oślepiające światła pojazdów z naprzeciwka utrudniają ostre widzenie.

Oczy to bez wątpienia najważniejszy zmysł poznawczy człowieka, więc warto o niego dbać przez całe życie. Regularne badanie wzroku to podstawa. Zaleca się, żeby każdy wykonał je przynajmniej raz na dwa lata, a diabetycy, osoby cierpiące na choroby neurologiczne, seniorzy i dzieci – co roku.

Wady refrakcji oczu zawsze wymagają właściwej diagnostyki ze względu na uboczne efekty: upośledzenie koordynacji ruchowej i widzenia przestrzennego, przewlekłe bóle i zawroty głowy, zapalenia spojówek. U dzieci mogą doprowadzić do powstania zeza, pogorszenia wyników w nauce i problemów w rozwoju - przestrzega kierownik salonu optycznego Diamond Optic.

Najpopularniejszą metodą walki z wadami wzroku jest dobór odpowiednich szkieł korekcyjnych lub szkieł kontaktowych.

Bogata oferta soczewek pozwala na dopasowanie najlepszego wariantu soczewek okularowych. Dostępność i różnorodność powłok antyrefleksyjnych poprawiających kontrast widzenia i przejrzystość szkieł w połączeniu z funkcjonalnością filtrów polaryzacyjnych, różnokolorowych zabarwień dają możliwości dopasowania ostrości widzenia do panujących warunków pogodowych lub rodzaju stosowanego oświetlenia. Należałoby również wspomnieć o typach szkieł korekcyjnych i takich kombinacjach konstrukcji tych soczewek, które pozwalają na widzenie przedmiotów w różnych odległościach. Ciągłe korzystanie z urządzeń cyfrowych stanowi wyzwanie dla naszych oczu: smartfony i tablety wymagają mniejszej odległości do czytania niż książki i gazety, co prowadzi do częstego i szybkiego przenoszenia wzroku. W takich sytuacjach sprawdzają się soczewki progresywne. Konstrukcja tych szkieł  pozwala na wygodne i dynamiczne widzenie, umożliwiając  użytkownikowi płynne przenoszenie wzroku na dowolną odległość i w dowolnym kierunku.

Na profesjonalne badanie wzroku zapraszamy do  salonu Diamond Optic w Galerii Handlowej Mazovia (I piętro). Badania refrakcji są wykonywane przy użyciu najwyższej jakości sprzętu najnowszej generacji i przy zachowaniu wysokich standardów pomiaru. Specjaliści pomogą wybrać odpowiedni typ szkieł i dopasować oprawy pasujące do kształtu twarzy. Klientom salonu oferowane są również usługi posprzedażowe takie jak naprawy, regulacje oraz czyszczenie okularów w myjce ultradźwiękowej.

Pamiętajmy! Właściwe widzenie to nie tylko komfort, ale również dobre samopoczucie i bezpieczeństwo.

Galeria Mazovia (I piętro)

czynny od poniedziałku do soboty 9:00-21:00 

tel. 669 558 038

www.diamondoptic.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE