Reklama

Wreszcie się doczekali. Pociągi mają jeździć ciszej

Opublikowano:
Autor:

Wreszcie się doczekali. Pociągi mają jeździć ciszej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Radziwia od lat narzekają na sąsiedztwo torów, które spędza im sen z powiek. Hałas jest uciążliwy, a ściany w pobliskich domach po prostu pękają. Polskie Linie Kolejowe wymieniły szyny na bezstykowe i liczą, że będzie ciszej.

Mieszkańcy Radziwia od lat narzekają na sąsiedztwo torów, które spędza im sen z powiek. Hałas jest uciążliwy, a ściany w pobliskich domach po prostu pękają. Polskie Linie Kolejowe wymieniły szyny na bezstykowe i liczą, że będzie ciszej. 

Remontowany jest właśnie odcinek kolejowy Płock-Kutno. Odcinek na Radziwiu zyskał też dodatkowe inwestycje - tory wymieniono na bezstykowe, co ma wyeliminować charakterystyczny stukot. Zainstalowano też smarownicę, która ma nanosić smar na tory. To z kolei ma zmniejszyć ich zużycie i ograniczyć hałas. 

- Zawsze jest satysfakcja, gdy interwencja poselska kończy się sukcesem - mówił na konferencji prasowej poseł Maciej Małecki. - Udało się doprowadzić do przełomowego spotkania przedstawicieli PLK i mieszkańców Płocka. Rozmowy przyniosły pozytywny efekt. 

Prace mają zakończyć się 30 czerwca i pociągi znów pojadą do Kutna. Mieszkańcom pozostaje mieć nadzieję, że inwestycja poprawi ich komfort życia. 

- Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali ten problem - przypomniała radna Wioletta Kulpa. - Szybko udało się wykonać prace. Mamy szczerą nadzieję, że będzie ciszej i spokojniej. Codziennie życie przy torach kolejowych nie jest najbardziej komfortowe. 

Koszt remontu torów na odcinku Płock-Kutno to 19,6 mln złotych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE