Reklama

Wreszcie! Koniec budowy na Winiarach

Opublikowano:
Autor:

Wreszcie! Koniec budowy na Winiarach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kierowcy na co dzień pokonujący Szpitalną odetchną z ulgą. Zakończył się nareszcie ostatni etap budowy trasy wiodącej od ul. Parowa do granicy miasta, czyli blisko 2,5 km przystosowanego dla fanów dwóch kółek odcinka z nowymi chodnikami.

Kierowcy na co dzień pokonujący Szpitalną odetchną z ulgą. Zakończył się nareszcie ostatni etap budowy trasy wiodącej od ul. Parowa do granicy miasta, czyli blisko 2,5 km przystosowanego dla fanów dwóch kółek odcinka z nowymi chodnikami.

Mieszkańcy osiedla Winiary zyskali wreszcie nowy chodnik z czerwonej kostki i odpowiednio oznakowaną ścieżkę rowerową, o czym powiadomił zespół medialny Ratusza.

Inwestycję polegającą na położeniu nowej nawierzchni jezdni na ul. Szpitalnej od granicy miasta do szpitala na Winiarach realizowano etapami od 2013 roku. Odpowiadał za nią Miejski Zarząd Dróg, wydatkujący na ten cel środki z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Budowa drogi rowerowej i chodników w ciągu ul. Szpitalnej były już finansowane z miejskiego budżetu. Ostatnią część przedsięwzięcia wykonywał od 14 lipca 2014 roku do końca kwietnia bieżącego roku Zakład Usług Miejskich „Muniserwis”. Jak podaje Ratusz, wydano na ten cel 1,2 mln zł.

Teraz wszystko jest wreszcie gotowe. Na osiedlu Winiary możemy spokojnie przejść się nowym chodnikiem, natomiast nowo powstała ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Szpitalnej zespoliła dotychczasową infrastrukturę dla rowerzystów w rejonie Zalewu Sobótka z terenami Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Zatem czas na rekreacyjną wycieczkę, kiedy tylko czas i pogoda nam na to pozwolą.

fot. UMP

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE