Reklama

Wracają na skrzyżowanie. Będą utrudnienia

Opublikowano:
Autor:

Wracają na skrzyżowanie. Będą utrudnienia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro zaczną się intensywne roboty drogowe na pełnym koszmarnych wertepów skrzyżowaniu Bielskiej z Targową, które dotąd nie były możliwe z powodu kolejnego szturmu zimy.

Jutro zaczną się intensywne roboty drogowe na koszmarnym skrzyżowaniu Bielskiej z Targową, które dotąd nie były możliwe z powodu kolejnego szturmu zimy.

Przygotowania do rozpoczęcia właściwych robót, polegające m.in. na wycince drzew, trwały jeszcze w marcu, ale powrót zimy pokrzyżował drogowcom szyki. Jak informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, intensywne prace przy przebudowie skrzyżowania na odcinku drogi krajowej nr 60 rozpoczną się jutro, w środę 10 kwietnia i potrwają aż do końca lipca. Wraz z nimi można spodziewać się utrudnień - już teraz obowiązuje w tym rejonie czasowa organizacja ruchu, wkrótce pojawią się drogi techniczne, po których będą jeździć samochody. Na czas ich układania można spodziewać się jednostronnego zwężenia jezdni Bielskiej, a co za tym idzie ograniczenia prędkości do 30 km/godz. i zakazu wyprzedzania. W pierwszym etapie inwestycji roboty drogowe będą prowadzone po północno-zachodniej stronie ul. Bielskiej (DK60). - Ruch pojazdów odbywać się będzie częściowo po istniejącej jezdni oraz po drodze tymczasowej z masy bitumicznej wykonanej w pasie zieleni po stronie południowo-wschodniej - zapowiada Konrad Kozłowski. - Wjazd na giełdę będzie możliwy wyłącznie od ul. Targowej.

Jak już pisaliśmy, przetarg na przebudowę wołającego o pomstę do nieba skrzyżowania Targowej z Bielską wygrała firma z Gostynina, zainkasuje blisko 5 mln zł. Do połowy wakacji zmianie ma ulec m.in. geometria skrzyżowania, dzięki czemu na Bielskiej od przejazdu kolejowego do Targowej powstaną m.in. dwa pasy ruchu w kierunku miasta, a także nowoczesna sygnalizacja świetlna zsynchronizowana z przejazdem kolejowym przy Bielskiej (będzie sterowała potokami ruchu, uwzględniając zamknięcie rogatek na przejeździe), dodatkowy lewoskręt z Bielskiej w Targową, oczywiście nowa nawierzchnia, chodniki i ścieżki rowerowe. Przebudowana zostanie również infrastruktura podziemna, a także oświetlenie uliczne.

Czytaj też: Dlaczego Ratusz nie chce ronda przy Targowej?

Więcej o poszczególnych etapach prac czytaj: Koniec wertepów. W piątek ruszają praceUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE