Reklama

Wraca linia sezonowa. Do Grabiny możemy zabrać ze sobą rower

Opublikowano:
Autor:

Wraca linia sezonowa. Do Grabiny możemy zabrać ze sobą rower  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pogoda sprzyja wycieczkom nad wodę albo na spacer do lasu. Już w najbliższy weekend ponownie dojedziemy do Grabiny autobusami Komunikacji Miejskiej.

Pogoda sprzyja wycieczkom nad wodę albo na spacer do lasu. Już w najbliższy weekend ponownie dojedziemy do Grabiny autobusami Komunikacji Miejskiej.

W sobotę, 24 czerwca miejska spółka ponownie uruchamia linię sezonową „43” do Grabiny. Autobusy będą kursowały każdego dnia aż do 31 sierpnia. 

Pamiętajmy, że oba przystanki docelowe znajdują się w strefie B, obowiązują inne ceny biletów. Bilet jednoprzejazdowy kosztuje 4 zł (ulgowy 2 zł) i zachowuje ważność przez 60 min. od momentu skasowania lub momentu zakupu w biletomacie we wszystkich autobusach w strefach A i B. W tym czasie po prostu nie musimy kasować kolejnego biletu. Przykładowo jadąc z Podolszyc np. w autobusie linii 19 wystarczy skasować bilet za 4 zł (lub ulgowy za 2 zł) i na jego podstawie można kontynuować przejazd do Grabiny po przesiadce w centrum na autobus linii 43 (pod warunkiem, że łączny czas podróży z przesiadką nie przekroczy 60 min.). W sprzedaży są również bilety czasowe na strefę B ważne aż przez 90 min. od momentu skasowania w pierwszym autobusie lub od momentu zakupu w biletomacie w autobusie w cenie 5 zł (ulgowy za 2,50 zł).

Na terenie Płocka (między przystankiem „Dworzec kolejowy” a przystankiem „Kutnowska”) w autobusach linii 43 obowiązywać będą bilety ważne w miejskiej strefie taryfowej A. W przypadku częstych przejazdów do Grabiny korzystniejszy będzie zakup biletu okresowego (np. 30-dniowego) na strefę B. Osoby posiadające już ważny bilet miesięczny na strefę B lub C (np. dojeżdżające do Płocka z gminy Stara Biała) mogą korzystać z przejazdów do Grabiny na podstawie posiadanego biletu.

Trasa linii „43”: Dworzec kolejowy – Dworcowa – Al. Jachowicza – Bielska – Kwiatka – Kolegialna – al. Kilińskiego – Mostowa – most Legionów Józefa Piłsudskiego – Kolejowa – Kutnowska (wjazd na przystanek przy szkole) – Grabina – Kutnowska (wjazd na przystanek przy szkole) – Kolejowa – most Legionów Józefa Piłsudskiego – Mostowa – al. Kilińskiego – Sienkiewicza – Bielska – Al. Jachowicza – Dworcowa – Dworzec kolejowy.

Na wybranych kursach będzie możliwość przewozu rowerów na bagażniku zamontowanym z tyłu autobusu. Kursy, na których można przewozić rowery oznaczone są na rozkładach jazdy literą r.

Zasady przewozu rowerów linią "43":

Na bagażniku jednocześnie mogą być przewożone maksymalnie cztery rowery.
- rowery na bagażniku można umieścić tylko na pierwszym przystanku (jadąc do Grabiny będzie to przystanek: Dworzec Kolejowy 01, jadąc do Płocka, przystanek Grabina),  a zdjąć na ostatnim (jadąc za miasto, będzie to przystanek: Grabina, wracając do Płocka, przystanek Dworzec Kolejowy 01).
- przed umieszczeniem roweru na platformie bagażnika, pasażer musi usunąć jego dodatkowe wyposażenie, które mogłoby zostać  skradzione w czasie postoju autobusu, np. przed skrzyżowaniem lub na przystanku lub też mogłoby wypaść podczas przejazdu (dotyczy to np. komputerów rowerowych, saszetek, bidonów, pompek rowerowych).
- czynności związane z umieszczeniem i zdjęciem roweru wykonuje pasażer pod nadzorem kierowcy autobusu.
- po umieszczeniu roweru na bagażniku kierowca autobusu sprawdza sposób jego zabezpieczenia i zamocowania oraz zamyka bagażnik na klucz.
- kierowca autobusu nadzoruje wyładunek rowerów na przystanku końcowym.

Przewóz rowerów na bagażnikach rowerowych jest bezpłatny, jednak pasażer musi mieć bilet uprawniający go do przejazdu na danej linii.

Fot. Komunikacja Miejska Płock

 

Do Soczewki

Osoby zainteresowane dojazdem do Soczewki powinny skorzystać od 26 czerwca (do 31 sierpnia) z linii „160”. Dojedziemy tylko w dni powszednie. W okresie wakacyjnym zawieszone będą wybrane kursy tej linii oznaczone w rozkładzie jazdy literą „s”. 

- w kierunku Soczewki o godz. 4:59 (z przystanku Jachowicza (teatr) w Al. Jachowicza w kierunku Skarpy), 15:38 (z Dworca kolejowego) i 19:08 (z Dworca kolejowego);

- z Soczewki do Płocka o godz. 5:45, 16:39 i 20:04.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE