Reklama

WOŚP w powiecie płockim: prawie 140 tys.

Opublikowano:
Autor:

WOŚP w powiecie płockim: prawie 140 tys. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najhojniejsi okazali się mieszkańcy gminy Słupno, gdzie udało się zebrać ponad 23 tysiące złotych. Magiczną barierę 20 tysięcy przekroczył również Drobin.

Najhojniejsi okazali się mieszkańcy gminy Słupno, gdzie udało się zebrać ponad 23 tysiące złotych. Magiczną barierę 20 tysięcy przekroczył również Drobin.

W tym roku wielka Orkiestra grała na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. – W gminie Słupno zebrano ponad 23,1 tysiąca, w mieście i gminie Drobin ponad 20 tysięcy, a w gminie i mieście Wyszogród 19,7 tysiąca – powiedziała Dagmara Kobla-Antczak ze Starostwa Powiatowego w Płocku. – Podawane kwoty nie są jeszcze ostateczne i mogą ulec mniejszym lub większym korektom.

Ponad 15,8 tysiąca zebrano w gminie Bodzanów, ponad 15 tys. w Małej Wsi, ponad 14,7 tysiąca w Bulkowie, 10 tys. w Radzanowie, 7,8 tys. w Bielsku, 7 tys. w Gąbinie, 6,3 tys. w Staroźrebach.

W gminie Bulkowo funkcjonował Międzygminny Sztab WOŚP, który zrzeszał gminy Bulkowo, Słupno, Radzanowo, Wyszogród i Dom Pomocy w Zakrzewie. W sumie zebrał prawie 85 tysięcy.

Ciekawa licytacja odbyła się w Wyszogrodzie, gdzie za 550 złotych sprzedana została piłka z autografem Roberta Lewandowskiego. Wyszogrodzianie okazali się jednak lokalnymi patriotami, bo wyżej ocenili herb swojego miasta wykuty przez kowali, za który nabywca zapłacił 650 złotych.

– Dziękuję wszystkim, którzy chcą pracować społecznie na rzecz innych, nie oczekując w zamian niczego więcej, niż dobre słowo – mówił Michał Boszko Starosta Płocki podczas finału WOŚP w Wyszogrodzie – Cieszę się ogromnie, widząc zaangażowanie u wielu młodych ludzi. Orkiestra gra w tym roku w dziesięciu gminach powiatu płockiego, co oznacza, że co roku jest nas więcej i pomagamy coraz większej liczbie najbardziej potrzebujących.

Fot. Archiwum powiatu płockiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE