Reklama

WOŚP. Grają dla dzieci małych i bez focha, a prezydent Płocka idzie na... dyżur

Opublikowano:
Autor:

WOŚP. Grają dla dzieci małych i bez focha, a prezydent Płocka idzie na... dyżur - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Bo pomaganie jest dziecinnie proste – takie hasło widnieje na tegorocznych koszulkach firmujących Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wielki, coroczny finał coraz bliżej, już w najbliższą niedzielę.

– Bo pomaganie jest dziecinnie proste – takie hasło widnieje na tegorocznych koszulkach firmujących Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wielki, coroczny finał coraz bliżej, już w najbliższą niedzielę.

Kwestowanie rozpocznie się z kilku względów wcześniej, w piątek 11 stycznia. Tego dnia charakterystyczne puszki pojawią się podczas Gali Karnawałowej Płockiej Orkiestry Symfonicznej w Państwowej Szkole Muzycznej. Skarbonkę będzie dzierżył Adam Mieczykowski.

– Po raz pierwszy mamy do dyspozycji także pięć terminali płatniczych, dlatego jeśli ktoś nie będzie dysponował gotówką, może zapłacić kartą – zapowiadała na poniedziałkowej konferencji prasowej koordynatorka tegorocznego finału, szefowa Młodzieżowego Domu Kultury Litosława Koper.

Pewne zmiany wynikają także nowych zasad dotyczących niedzielnego handlu, dlatego w sobotę w galeriach pojawią się skarbony stacjonarne (a także terminale płatnicze). Jednak tego dnia jeszcze nie zobaczymy 460 wolontariuszy (wśród nich są osoby, dla których to już 27. finał w tej roli), tylko kilkoro na dyżurach. – To znane osoby w mieście. Liczymy na pana prezydenta, marszałka Adama Struzika, na radnych – wyliczała Litosława Koper. – Będę – obiecał Andrzej Nowakowski.

Także tego dnia w galeriach rozpoczną się wydarzenia towarzyszące. Jednocześnie w niedzielę wolontariusze WOŚP mogą korzystać z przestrzeni kawiarenek, restauracji, kina czy innych atrakcji w płockich galeriach, mając przy sobie puszkę WOŚP.

– Hasło tegorocznego finału brzmi „Gramy dla dzieci małych i bez focha”. Także z uśmiechem i entuzjazmem. Tak jak co roku – mówił włodarz miasta. – Liczymy na to, że będzie to czas ludzi uśmiechniętych, którzy chcą dzielić się z najbardziej potrzebującymi.

Wielki finał, tak jak poprzednim razem, w Orlen Arenie (wolontariusze dojadą bezpłatnie autobusami komunikacji miejskiej). Przypomnijmy, że w 2018 r. udało się zebrać ponad 302 tys. zł. Nowakowski dodawał: – Nieco zabrakło do rekordowego 2017 r. i 313 tys. zł, ale nie rekordy są ważne, tylko gorące, otwarte serca wolontariuszy i tych, którzy dzielą się swoimi pieniędzmi z najmłodszymi znajdującymi się w potrzebie.

W ostatnich latach wsparcie z WOŚP dotarło do płockiego Szpitala św. Trójcy, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Stowarzyszenia Maltańska Służba Medyczna – Pomoc Maltańska czy też do Stowarzyszenia Hospicyjno-Paliatywnego Hospicjum Płockie.

Co w programie? W niedzielę m.in. bieg „Po serce na mecie”, marsz nordic walking, wspólne zagranie hejnału o godz. 12.00 na wieży ratusza przez Huberta Chiczewskiego, Adama Wisłę, Katarzynę Górecką, Szymona Koska i Kamila Stefańskiego. W Orlen Arenie już od godz. 12.00 stoiska i występy (m.in. Studio Dremlike, Studio Lala-dance, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Pokaz cheerleaderek Szkoły Wyższej im. P.Włodkowica w Płocku "Impact" oraz  Akademii Cheerleaders "Impresja", wokaliści z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki i Młodzieżowego Domu Kultury), z kolei o godz. 20.00 „Światełko do nieba” w postaci pokazu laserowego. Nieco wcześniej na scenę wyjdą „gwiazdy wieczoru” Michał Szczygieł (godz. 17.30) i 4Dreamers (godz. 18.40), o czym mówił dyrektor POKiS-u, Radosław Malinowski.

– W tym roku postawiliśmy na młodzież. Pierwszy z nich to uczestnik programu „The Voice of Poland”, z kolei 4Dreamers to młody, polski boysband, którego członkowie brali udział w programie „The Voice Kids”. Ich płyta cieszy się dużą popularnością. Wystąpi także Owen i zespół Dobra Nasza.

[ZT]21184[/ZT]

Serduszko zamiast biletów

Malinowski zapraszał do Kina za Rogiem na projekcje „Pana Kleksa w kosmosie”, „Szatana z siódmej klasy”, a na koniec filmu „Blizna”. Ponadto standardowo w niedzielę odbędzie się licytacja wielkiego tortu od cukierni „Bombonierka”. Płockie Morsy też mają swoje plany - kolejną kąpiel w Sobótce.

W kwestowanie włączyło się zoo i teatr płocki (zbiórka podczas sobotniego spektaklu), Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Trwają aukcje internetowe. Wśród wystawionych przedmiotów m.in. karnety na Audioriver, kursy, koszulki i książki z autografami, lot nad Płockiem w towarzystwie prezydenta Nowakowskiego, wizyta w fundacji WOŚP. Na poniedziałkową konferencję wtargnął Nafciarz, aby przekazać na kolejną aukcję koszulkę z numerem 12. drużyny Wisła Płock.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE