Reklama

WOPR-owcy świętują. W Płocku działają już 40 lat

Opublikowano:
Autor:

WOPR-owcy świętują. W Płocku działają już 40 lat  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Państwowej Szkole Muzycznej odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku.

W Państwowej Szkole Muzycznej odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku. 

WOPR-owcy niewątpliwie cieszą się szacunkiem i uznaniem wśród mieszkańców. Nic dziwnego, to oni niosą pomoc na wodzie, ochraniają kąpieliska. Dziś mieli swoje święto - minęło 40 lat od utworzenia płockiego oddziału. Po przywitaniu gości poproszono o chwilę ciszy ku pamięci tych, których nie ma już z nami. 

Następnie Zbysław Kuś, honorowy prezes płockiego WOPR-u poprosił wszystkich ratowników o powstanie i ponowne złożenie przysięgi. Zgromadzeni wysłuchali też szanty "Mona", która upamiętnia 8 brytyjskich ratowników, którzy zginęli w 1959 roku. 

Przypomniano także zadania WOPR-u, które nie ograniczają się tylko do pomocy topiącym się ludziom. Jak podkreślali, często włączają się w pomoc potrzebującym, gościli także w Holandii, gdzie szkolili Polonię.

WOPR-owcy, w imieniu płocczan i mieszkańców regionu dziękujemy za waszą ciężką pracę. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE