Reklama

Wolontariusze z puszkami, bądźcie ostrożni

Opublikowano:
Autor:

Wolontariusze z puszkami, bądźcie ostrożni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek, uczula kwestujących w trakcie 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, by zachowali ostrożność podczas zbiórki. Czujność powinni zachować też wszyscy ci, którzy wrzucają datki do puszek, by nie dać pieniędzy oszustom.

Rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek, uczula kwestujących w trakcie 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, by zachowali ostrożność podczas zbiórki. Czujność powinni zachować też wszyscy ci, którzy wrzucają datki do puszek, by nie dać pieniędzy oszustom.

Jak zapowiada rzecznik płockiej policji, jutro, w niedzielę, policjanci zamierzają czuwać nad bezpieczeństwem zarówno młodzieży zbierającej datki do puszek podczas 24. finału WOŚP, jak i osób starszych wrzucających pieniądze. Seniorom wskażą m.in. jaki identyfikator powinien mieć wolontariusz i jak wyglądają prawidłowe banderole na puszce. - Funkcjonariusze zadbają również jak co roku o porządek na wszystkich imprezach związanych z WOŚP oraz bezpieczną asystę podczas konwojów zebranych pieniędzy - zapowiada rzecznik.

Policja przestrzega wolonariuszy, by unikali mało uczęszczanych miejsc takich jak podwórka, bramy, parki i skwery, a datki zbierali w parach. - Apelujemy, by w razie napadu wolontariusze nie starali się ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną - uczula Krzysztof Piasek. - Gdyby doszło do jakiegoś incydentu, postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc zidentyfikować sprawcę, a przede wszystkim jak najszybciej powiadomić policję pod numerem 997 lub 112. Jeśli napastnik ucieka trzeba alarmować otoczenie krzykiem.

Policjanci proszą, by otoczyć opieką  dzieci, które zbierają pieniądze do puszek i zwrócić uwagę, czy nie dzieje się im krzywda. - Najlepiej, aby dzieci kwestowały pod opieką dorosłych - uważa rzecznik policji.

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE