Reklama

Wojewoda: Przygotowujemy się do ograniczenia możliwości organizowania imprez masowych

Opublikowano:
Autor:

Wojewoda: Przygotowujemy się do ograniczenia możliwości organizowania imprez masowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda mazowiecki przedstawił w poniedziałek, jak wygląda sytuacja na Mazowszu w związku z koronawirusem. Obecnie odnotowano dwa potwierdzone przypadki, ponadto 23 osoby są hospitalizowane i diagnozowane, czego nie należy utożsamiać z zakażeniem. W sumie z podejrzeniem zakażenia hospitalizowano 127 osób. - I w większości przypadków okazało się, że osoby te nie były zakażone koronawirusem - dodał Konstanty Radziwiłł.

Wojewoda mazowiecki przedstawił w poniedziałek, jak wygląda sytuacja na Mazowszu w związku z koronawirusem. Obecnie odnotowano dwa potwierdzone przypadki, ponadto 23 osoby są hospitalizowane i diagnozowane, czego nie należy utożsamiać z zakażeniem. W sumie z podejrzeniem zakażenia hospitalizowano 127 osób. - I w większości przypadków okazało się, że osoby te nie były zakażone koronawirusem - dodał Konstanty Radziwiłł.

Co więcej, 2354 osoby objęto nadzorem epidemiologicznym z racji miejsca, z którego przybyły. Dodatkowo 27 osób jest objętych kwarantanną, ponieważ miały kontakt z chorymi.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wojewoda mazowiecki zapewniał, że władze podejmują działania, aby zmniejszyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jednocześnie dopowiadał, że wiele zależy od ludzi, od ich zachowania, stosowania się do wytycznych. Zwracał uwagę, że lepiej unikać miejsc z dużą liczbą ludzi.

Jak powiadomiła Polska Agencja Prasowa, Konstanty Radziwiłł zaapelował o uszanowanie prywatności osób chorych.

- Nie ma najmniejszego powodu, żebym informował państwa, i nie będę tego robił, kim są te osoby - czy są młode, czy są starsze, czy są płci takiej czy innej, skąd przybyły, nawet gdzie leżą w szpitalu. Nie będę podawał takich informacji - zapowiedział dziennikarzom.

Poinformował, że Mazowiecki Urząd Wojewódzki przygotowuje się do ograniczenia imprez masowych na terenie Mazowsza.

– Coraz poważniej przygotowujemy się do znacznego ograniczania możliwości organizowania wydarzeń o charakterze masowym z udziałem dużej liczby osób – cytuje słowa wojewody Polska Agencja Prasowa.

Co to oznacza? Chodzi o te imprezy z udziałem powyżej tysiąca osób, czyli nie o wszystkie wydarzenia, które odbywają się bądź są zaplanowane. – Cały szereg to wydarzenia, gdzie gromadzi się po porostu większa liczba osób. Wszyscy ci, którzy są organizatorami takich zdarzeń, powinni przemyśleć, czy nie stwarzają nadmiernego ryzyka dla zdrowia publicznego i jeśli to tylko możliwe starać się odejść od organizacji takich wydarzeń bądź też przesunąć je na termin późniejszy.

Ostatnio w wywiadzie dla RDC powiedział, że organizatorzy większych imprez zwracają się do niego z pytaniami, konsultują, "a niektórzy sami z siebie po prostu przekładają te imprezy na późniejszy okres".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE