Reklama

Wodnego placu zabaw w tym roku nie będzie

Opublikowano:
Autor:

Wodnego placu zabaw w tym roku nie będzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cztery przetargi i cztery razy fiasko. Nie wyłoniono wykonawcy na realizację wodnego placu zabaw na Podolszycach. To projekt, który został wyłoniony w ramach budżetu obywatelskiego. W tym roku nie zostanie jednak zrealizowany.

Cztery przetargi i cztery razy fiasko. Nie wyłoniono wykonawcy na realizację wodnego placu zabaw na Podolszycach. To projekt, który został wyłoniony w ramach budżetu obywatelskiego. W tym roku nie zostanie jednak zrealizowany.

W budżecie miasta na przedsięwzięcie zarezerwowano ok. 1,6 mln zł. Do przetargów, które ogłaszało miasto, albo nikt się nie zgłaszał, albo wykonawcy składali dużo droższe oferty. Na ten moment kolejnego, piątego przetargu już nie będzie, bo jak tłumaczy ratusz, otwarcie placu jesienią mijałoby się z celem. Co teraz?

- Jeśli jesienią ogłosimy przetarg i wyłonimy wykonawcę, to tu pojawiają się dwie koncepcje. Albo wybrana firma wykona w tym roku prace ziemne i te związane z fundamentami, a dokończy plac jak tylko zima się skończy, albo wszystkie prace ruszą na wiosnę, jak tylko mrozy się skończą. W jednym i w drugim przypadku wodny plac wodny ruszyłby wiosną. Służyłby mieszkańcom w ciepłe dni - tłumaczy Hubert Woźniak, odpowiedzialny za współpracę z mediami w ratuszu. 

Przypomnijmy, że wodny plac zabaw ma się znajdować w centralnej część Parku Północnego. Składać się będzie z 20 zabawek wodnych, w tym tunelu z kręgów, kwiatów, śmigieł, wiaderek, dysz, wulkanu, ryby, kraba, grzybka, rakiety i armatki wodnej. Będzie też gdzie się przebrać, bo nie zapomniano o szatniach. Na terenie placu zaprojektowano również drewnianą pergolę o długości 38,5 m, przy której staną ławki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE