Reklama

Woda, ścieki, gleba. Ważne sympozjum

Opublikowano:
Autor:

Woda, ścieki, gleba. Ważne sympozjum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jakość wody na terenach popowodziowych, powietrze w Płocku, uzdatnianie wody, oczyszczanie ścieków i ponad 30 innych spraw - jutro w Płocku startuje dwudniowe sympozjum naukowe o zasięgu międzynarodowym. Warto się wybrać, będzie o naszym drogim środowisku - o wodzie, ściekach, ziemi i powietrzu.

Jakość wody na terenach popowodziowych, powietrze w Płocku, uzdatnianie wody, oczyszczanie ścieków i ponad 30 innych spraw - jutro w Płocku startuje dwudniowe sympozjum naukowe o zasięgu międzynarodowym. Warto się wybrać, będzie o naszym drogim środowisku - o wodzie, ściekach, ziemi i powietrzu.

Jutro, w czwartek na Politechnice Warszawskiej w Płocku już po raz 33. rozpocznie się Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika Aqua 2013 poświęcone problemom inżynierii środowiska. - Intencją jest umożliwienie studentom i pracownikom naukowym zaprezentowanie własnego dorobku badawczego - zapowiadają organizatorzy.

Podczas dwudniowej konferencji naukowej zostanie wygłoszonych ponad 30 referatów na tematy związane z jakością wody, ze ściekami i odpadami, a także z glebą, powietrzem i innymi zagadnieniami związanymi z środowiskiem. Autorzy - studenci i pracownicy naukowi z kilkunastu uczelni i jednostek naukowych nie tylko z Polski, ale i m.in. z Ukrainy, Jordanii, przedstawią swoje badania z minionego roku akademickiego. Wśród 34 poruszonych tematów nie zabraknie też płockich i podpłockich akcentów - naukowcy i studenci z Płocka opowiedzą m.in. nierównomierności rozbiorów wody oraz o niektórych parametrach jakości powietrza w Płocku, o zagęszczaniu osadów ściekowych pochodzących z oczyszczalni ścieków w Łącku czy zagadnieniach związanych z gospodarką odpadami komunalnymi na terenie Związku Gmin Regionu Płockiego. Najwięcej będzie się mówiło o wodzie i ściekach, kilka tematów łączy się np. z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną na terenach popowodziowych.

Sympozjum zorganizowali: studenckie Koło Naukowe Inżynierii Środowiska, Zakład Inżynierii Sanitarnej i Ochrony Środowiska na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, Polskie Naukowo-Techniczne Towarzystwo Eksploatacyjne - Komisja Regionalna w Płocku oraz Główna Sekcja Wodociągów i Kanalizacji Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych Komisja Regionalna w Płocku. Z kolei autorzy referatów to studenci i pracownicy naukowi takich uczelni i jednostek jak: Politechnika Kijowska, Politechnika Białostocka, PKN Orlen, Uniwersytet Medyczny w Jordanii, Politechnika Opolska, Uniwersytet Opolski, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Dempol-Eco, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Uniwersytet Techniczno-Humanistyczny w Radomiu, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania Liceum Ogólnokształcące im. St. Małachowskiego i Liceum nr 7 W zespole Szkół nr 5 w Płocku oraz oczywiście Politechnika Warszawska.

Sympozjum rozpoczyna się jutro w budynku Politechniki przy Łukasiewcza 17, o godz. 9.30, a kończy o 18.00. W piątek będzie krócej - o 9.00 do 16.30. Zaproszeni mogą czuć się wszyscy zainteresowani.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE