Reklama

Wniosków po kontroli WIOŚ w ORLENIE jeszcze nie ma. Na czym w ogóle polegała?

Opublikowano:
Autor:

Wniosków po kontroli WIOŚ w ORLENIE jeszcze nie ma. Na czym w ogóle polegała? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek inspektorzy płockiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska weszli z kontrolą na teren zakładu produkcyjnego ORLENU. Na oficjalne wnioski trzeba będzie jeszcze poczekać, a póki co prace remontowe i postoje technologiczne instalacji w kombinacie pozostają jedną z hipotez.

W poniedziałek inspektorzy płockiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska weszli z kontrolą na teren zakładu produkcyjnego ORLENU. Na oficjalne wnioski trzeba będzie jeszcze poczekać, a póki co prace remontowe i postoje technologiczne instalacji w kombinacie pozostają jedną z hipotez. 

Pięć dni po kontroli, którą zapowiedziała płocka delegatura WIOŚ, zwróciliśmy się z pytaniami: czy znamy już przyczynę podwyższonego benzenu i dwutlenku siarki w tygodniu 25-31 maja? 

- Nie ma jeszcze wniosków kontroli - odpowiedziała nam Katarzyna Jasińska, kierownik płockiej delegatury WIOŚ. - Obecnie trwają ustalenia, co było przyczyną podniesionego poziomu benzenu w Płocku. 

Jak mówi Jasińska, w tych dniach w Płocku wiał wiatr północny, północno-wschodni i północno-zachodni, co w połączeniu z charakterem zapachu sprawia, że jedną hipotez jest, że do podniesionego poziomu benzenu przyczyniły się postoje remontowe i technologiczne oraz uruchamianie instalacje w zakładzie produkcyjnym PKN ORLEN. Z całym przekonaniem potwierdzić tego nadal jednak nie można. 

Na czym polega kontrola inspektorów WIOŚ? 

- Na sprawdzeniu dokumentacji dotyczącej prac związanych z czynnościami prowadzonymi w związku z remontem jednej z instalacji oraz uruchamianiem po remoncie dwóch innych, co było prowadzone w okresie wystąpienia podwyższonych stężeń benzenu. 1 czerwca dokonano także oględzin terenu aktualnie remontowanej instalacji, będącej w fazie po opróżnianiu wnętrz aparatów i urządzeń i oczyszczeniu. W obrębie remontowanej instalacji nie stwierdzono znaczącej uciążliwości zapachowej - kończy Jasińska. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE