Reklama

Włodkonalia. Co u studentów na majówce?

Opublikowano:
Autor:

Włodkonalia. Co u studentów na majówce? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Klarują się nam już Włodkonalia w terminie 13-14 maja. Na razie to tylko wstępny zarys planów przygotowanych przez Parlament Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica. Wiemy już, jak będzie wyglądało logo imprezy. Zdradzono również dwa zespoły, które zagrają dla wszystkich, którzy zechcą się pobawić na Płockiej Majówce Studenckiej.

Klarują się nam już Włodkonalia w terminie 13-14 maja. Na razie to tylko wstępny zarys planów przygotowanych przez Parlament Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica. Wiemy już, jak będzie wyglądało logo imprezy. Zdradzono również dwa zespoły, które zagrają dla wszystkich, którzy zechcą się pobawić na Płockiej Majówce Studenckiej.

Włodkonalia odbędą się tuż przed Juwenaliami organizowanymi przez uczelnie publiczne zrzeszające płockich żaków. O ile pełen program pierwszej imprezy jest już od jakiegoś czasu znany, o tyle ten drugi intrygował każdego, kto chciałby pobawić się przed sesją lub po prostu posłuchać muzyki na koncercie w plenerze.

Przypomnijmy, że w przypadku tegorocznych imprez studenci nie doszli do porozumienia, przez co na organizację dwóch odrębnych wydarzeń mają mniej funduszy. Ratusz postanowił przydzielić każdej uczelni równą kwotę, do której należy dołożyć to, co ewentualnie dorzucą od siebie władze każdej ze szkół wyższych. Tym sposobem do płockiej filii Politechniki Warszawskiej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej od miasta trafiło na organizację 30 tys. zł, natomiast do Włodkowica 15 tys. zł.

Włodkowic udostępnił już na Facebooku logo swojej imprezy z sympatyczną sową w birecie, którą również zobaczymy na gadżetach (błękitne koszulki mają być rozprowadzane po 14 zł). Tak, jak niedawno pisaliśmy, imprezę nazwano Płocką Majówką Studencką i będzie zaadresowana „zarówno do społeczności akademickiej Płocka, jak i mieszkańców miasta i okolic”. A co w programie? Zaplanowano IV Turniej Juwenaliowy Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych. Nie zabraknie gier, zabaw i konkursów dla osób w różnym wieku. Będzie iskrzyć. Kiedy już zapadnie zmrok, rozpocznie się pokaz Teatru Ognia "Widmo".

Co do części muzycznej, tu na razie odkryto płockie karty. Organizatorzy piszą, że zespół, który wystąpi w piątkowy wieczór, 13 maja na uczelnianym placu, to Klub Zdesperowanych Romantyków, czyli ta sama kapela, która grała w 2015 roku w trakcie „Rock in Wcześniak”, a wcześniej na koncercie na dworcu przy Chopina i można by tak cofać się przez kilka lat (zahaczając np. o Summerfall Festival), ponieważ panowie mają już nie taki mały staż. A więc będzie melodyjnie, z gitarami, tekstami wpadającymi w ucho i charakterystycznym wokalem.

Druga ogłoszona kapela nazywa się Rockpublic i zaserwuje już zdecydowanie mocniejszą dawkę rocka. Grają od 2013 roku. Swój debiutancki album zatytułowali "Inny smak", który ukazał się w grudniu zeszłego roku. Czekamy na dalsze informacje, a KZR i Rockpublic (i być może reszcie wykonawców, których dopiero poznamy) życzymy, aby ten trzynasty dzień miesiąca wypadający w piątek okazał się pomyślny.

Czytaj też:

Fot. Logo Włodkonaliów - Facebook, zdjęcia KZR z "Rock in Wcześniak" - Tomasz Miecznik/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE