Reklama

Włamywacze zatrzymani. Mieli 12-15 lat

Opublikowano:
Autor:

Włamywacze zatrzymani. Mieli 12-15 lat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czterej młodzi chłopcy zostali zatrzymani przez policję jako podejrzani o włamania do co najmniej siedmiu domków letniskowych na terenie gminy Łąck.

Czterej młodzi chłopcy zostali zatrzymani przez policję jako podejrzani o włamania do co najmniej siedmiu domków letniskowych na terenie gminy Łąck.

Z ustaleń policji w Łącku wynika, że chłopcy włamywali się do domków letniskowych i składów na narzędzia, wyłamując drzwi lub wyjmując okna. Po wejściu do środka zabierali cenne przedmioty, a przed opuszczeniem miejsca kradzieży, robili w nim nieporządek. W jednym z pomieszczeń rozpylili gaśnicę proszkową.

Łupem młodocianych przestępców padły między innymi wędki, elektronarzędzia, sprzęt muzyczny i optyczny. W części z domków wstawiali wyjęte wcześniej okna na swoje miejsce.

Jak poinformował rzecznik prasowy płockiej policji Krzysztof Piasek, sprawcami włamań byli trzej młodzieńcy w wieku 13-15 lat oraz jeden dwunastolatek. Wszyscy mieszkają na terenie gminy Łąck. Zatrzymani przyznali się do winy. Jeden z nich wydał również miejsce, w którym ukryta została część złodziejskich łupów.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że młodzieńcy włamali się do siedmiu domków i pomieszczeń na narzędzia. Trwa ustalanie, czy pokrzywdzonych nie było więcej. Sprawa nie jest jednak prosta, ponieważ właściciele wielu domków letniskowych mieszka daleko od Płocka i pojawiają się w nich jedynie w sezonie letnim.

Gdy zakończy się postępowanie policyjne, zgromadzone w tej sprawie materiały skierowane zostaną do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Płocku. Tam właśnie zapadnie decyzja o dalszym postępowaniu z nieletnimi.

Fot. KMP Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE