Reklama

Wkrótce zniknie kamienica w centrum miasta

Opublikowano:
Autor:

Wkrótce zniknie kamienica w centrum miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płock w ciągu ostatnich kilkunastu lat mocno się zmienił, jednak nadal wiele miejsc wymaga uwagi. Tak jest w przypadku kamienicy przy ul. Sienkiewicza. Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej rozstrzygnął już przetarg na jej rozbiórkę.

Płock w ciągu ostatnich kilkunastu lat mocno się zmienił, jednak nadal wiele miejsc wymaga uwagi. Tak jest w przypadku kamienicy przy ul. Sienkiewicza. Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej rozstrzygnął już przetarg na jej rozbiórkę. 

Sienkiewicza wciąż być może nie należy do najbardziej reprezentacyjnych ulic naszego miasta, ale małymi krokami przechodzi lifting. Największą przeszkodą są oczywiście kwestie finansowe, bo niektóre kamienice mają status zabytków, a ich remont jest dużo droższy od standardowego. Miasto powoli jednak działa. Przykładowo w zeszłym roku miasto wyremontowało niewielką kamienicę przy ul. Sienkiewicza 25 i przeznaczyło ją pod wynajem mieszkań dla młodych na preferencyjnych warunkach. Teraz przyszła pora na budynek w bliskim sąsiedztwie. Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej-TBS we wtorek rano rozstrzygnął przetarg na rozbiórkę parterowej kamienicy z numerem 21. 

- Przetarg na rozbiórkę tej kamienicy był już prowadzony wcześniej, ale wówczas wysokość ofert trochę nas zaskoczyła. Teraz postanowiliśmy powtórzyć procedurę i udało się wyłonić wykonawcę. Miasto nie ma sprecyzowanych planów zagospodarowania tej przestrzeni. Budynki są rozbierane ze względów estetycznych i bezpieczeństwa. Na tej samej ulicy mieliśmy przypadek, kiedy w podobnym pustostanie młodzież urządziła ognisko. Pożar w tym rejonie byłby szczególnie niebezpieczny, ze względu na ciasną zabudowę - tłumaczy Hubert Woźniak z Urzędu Miasta. 

Przetarg, rozstrzygnięty 31 stycznia, wygrała firma F.B.W. Tadeusz Mączewski, która zaoferowała rozbiórkę budynku za 84 tys. złotych. Prace rozpoczną się wkrótce po podpisaniu umowy z wykonawcą. Kamienica zniknie w ciągu kilku dni. 

Zobaczcie zdjęcia kamienicy przeznaczonej do rozbiórki:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE