Reklama

Witek chce żyć – każdy może mu pomóc!

Opublikowano:
Autor:

Witek chce żyć – każdy może mu pomóc! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wituś Wojciechowski ma zaledwie dwa latka. Bardzo chciałby żyć i poznawać świat. Aby to było możliwe, musi przejść skomplikowaną operację w Klinice Uniwersyteckiej w Monachium. Jej koszt to aż 36,3 tysiąca Euro. Działająca w Płocku Fundacja Portal Fm - Pomagamy Dzieciom organizuje Charytatywny Bal Koszyczkowy, z którego cały dochód zostanie przekazany na operację Witka. Patronem medialnym Balu został Portal Płock, dla którego jest to oficjalny początek współpracy z Fundacją.

Wituś Wojciechowski ma zaledwie dwa latka. Bardzo chciałby żyć i poznawać świat. Aby to było możliwe, musi przejść skomplikowaną operację w Klinice Uniwersyteckiej w Monachium. Jej koszt to aż 36,3 tysiąca Euro. Działająca w Płocku Fundacja Portal Fm - Pomagamy Dzieciom organizuje Charytatywny Bal Koszyczkowy, z którego cały dochód zostanie przekazany na operację Witka. Patronem medialnym Balu został Portal Płock, dla którego jest to oficjalny początek współpracy z Fundacją.

O poważnej chorobie serca swojego synka państwo Monika i Błażej Wojciechowscy dowiedzieli się jeszcze przed jego narodzinami, gdy wykonane zostało badanie USG w technice 3D. Przeprowadzający je lekarz oznajmił, że obraz serca budzi poważny niepokój. Diagnoza – hipoplazja lewego serca (HLHS). Oznaczało to, że chłopiec urodzi się zaledwie z połową serduszka.

Witek przyszedł na świat 16 lutego 2011 roku w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Najpierw trafił na oddział neonatologiczny, później na kardiologię. Trzynaście dni po urodzeniu przeszedł zmodyfikowaną operację Norwooda, pierwszy z zabiegów ratujących mu życie. Po raz pierwszy we własnym domu pojawił się miesiąc później, gdy jego mały organizm wygrał wreszcie ciężki bój ze wszystkimi problemami pooperacyjnymi i infekcjami.

Kolejne miesiące życia małego Witka i jego mamy to bardzo częste pobyty na oddziale kardiologii CZMP. Chłopiec dwukrotnie miał wykonywane cewnikowanie serca, po czym został zakwalifikowany do drugiego etapu leczenia operacyjnego – dwukierunkowego zespolenia Glenna. Zabieg odbył się 27 grudnia 2011 roku i zakończył się powodzeniem. Chłopiec wraz z mamą wrócił do domu 4 stycznia 2012 r.

Wituś to dziecko niebywale pogodne, uśmiechnięte, pełne werwy i chęci poznawania świata. Niestety, wciąż jeszcze wiele brakuje, aby stał się w pełni zdrowy. Kolejny etap leczenia to operacja typu Fontana, którą powinno przeprowadzić się, gdy dziecko ma 2-2,5 roku. W klinice CZMP w Łodzi tego typu zabiegi przeprowadza się standardowo, gdy dziecko ma 5-6 lat. Niestety, tak długie oczekiwanie grozi poważnymi, nieodwracalnymi komplikacjami kardiologicznymi.

Państwo Monika i Błażej Wojciechowscy skontaktowali się ze światowej sławy kardiochirurgiem prof. dr. Edwardem Malcem z Klinikum der Universität München–Großhadern. Witek został zakwalifikowany do operacji, która mogłaby się odbyć w pierwszej połowie 2013 roku. Niestety, jej koszt czyli 36,3 tysiąca Euro znacznie przekracza finansowe możliwości rodziców. Dlatego właśnie państwo Monika i Błażej zwrócili się do ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc.

Na ich apel odpowiedziała między innymi Fundacja Portal Fm - Pomagamy Dzieciom, która już w ubiegłym roku zorganizowała charytatywną imprezę „Dla Witka”. Jej uczestnicy mogli posłuchać zespołów Katalizator i Poranny Krokodyl, rapera Gruhy, chóru Jesienny Promień oraz chrześcijańskiej formacji Bosco Band. Był również pokaz makijaży oraz licytacja rękodzieła artystycznego i gadżetów Wisły Płock.

Fundacja Portal Fm - Pomagamy Dzieciom rozpoczęła już przygotowania do kolejnej imprezy charytatywnej, z której dochód zasili konto chorego na serce dwulatka. 6 kwietnia 2013 roku w Spółdzielczym Domu Kultury przy ulicy Krzywoustego 3 w godzinach 17.00-24.00 odbędzie się Koszyczkowy Bal Charytatywny. Bilety w cenie 50 złotych będzie można kupować w siedzibie Fundacja Portal Fm - Pomagamy Dzieciom przy ulicy Dojazd 13 w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 16.00-18.00 oraz w soboty w godz. 10.00-13.00.

O oprawę muzyczną imprezy zadba formacja działająca pod szyldem SDK. O strawę cielesną i napoje zadbają sami uczestnicy – wszak taka jest idea każdego balu koszyczkowego. Na licytację lub do sprzedaży wystawione zostaną przedmioty, które zostały wykonane przez dzieci związane z Fundacja Portal Fm - Pomagamy Dzieciom oraz prace plastyczne i zdjęcia, które zostały nadesłane na międzypowiatowy konkurs plastyczno-fotograficzny ogłoszony przez Gimnazjum nr 4 im. Obrońców Płocka 1920 r. Do licytowania wystawionych na aukcję przedmiotów zachęcał będzie clown Pajko.

Honorowym patronem balu został prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Organizatorzy zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w balu, aby w ten właśnie sposób wsparli małego chłopca.

Witkowi można pomóc również nie uczestnicząc w balu. Istnieje możliwość dokonania wpłaty na rachunek: Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Witold Wojciechowski”
Dla wpłat zagranicznych:
USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024 z dopiskiem „Witold Wojciechowski”
EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022 z dopiskiem „Witold Wojciechowski”

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE