Reklama

Reklama

Wisła znów będzie groźna? Wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wody Polskie

Wisła znów będzie groźna? Wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe - Zdjęcie główne

foto Wody Polskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Intensywne opady deszczu w minionym tygodniu sprawiły, że znacznie podniósł się poziom wód w rzekach, także w Wiśle. Efektem tego jest fala wezbraniowa, która zmierza w kierunku Płocka.

Reklama

Fala wezbraniowa jest dość rozciągnięta, w Warszawie zalanych jest część bulwarów wiślanych, a kulminacja ma nastąpić we wtorek 7 września. W poniedziałek stan wody w stolicy mieścił się w strefie wysokiej, a do przekroczenia stanu ostrzegawczego jeszcze wiele brakowało.

Odpowiednie służby uważnie przyglądają się sytuacji także w regionie płockim.

- W  związku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego na rzece Wiśle (Wyszogród 506 cm stan przekroczony o 6 cm i Kępie Polskiej 455 cm – stan przekroczony o 5 cm- tendencja wzrostowa) wskutek przejścia fali wezbraniowej, zostało wprowadzone pogotowie przeciwpowodziowe dla miast i gmin: Wyszogród, Gąbin oraz gmin Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice, Nowy Duninów - poinformowało w poniedziałek płockie starostwo powiatowe.

Jak wskazują prognozy hydrologiczne, woda na poziomie ostrzegawczym utrzyma się do środy i nie powinna przekroczyć stanu alarmowego. 

- Sytuacja jest monitorowana przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, powiatowe służby, inspekcje i straże oraz gminy objęte pogotowiem przeciwpowodziowym - dodają w starostwie.

Z uwagi na zagrożenie i nieprzewidywalność Wisły zaleca się zachowanie ostrożności i nie zbliżanie się do rzeki.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy