Reklama

Wisła opada w powiecie, wzbiera w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Wisła opada w powiecie, wzbiera w Płocku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chwilowo tendencje się odwróciły - w Płocku, w którym wczoraj poziom Wisły nie przekraczał stanów ostrzegawczych, rzeka nieco wezbrała, a powiecie, w którym przekroczone były stany alarmowe - nieznacznie opadła.

Chwilowo tendencje się odwróciły - w Płocku, w którym wczoraj poziom Wisły nie przekraczał stanów ostrzegawczych, rzeka nieco wezbrała, a powiecie, w którym przekroczone były stany alarmowe - nieznacznie opadła.

Ponieważ w mieście obowiązuje od wczoraj pogotowie przeciwpowodziowe, a w siedmiu nadwiślańskich gminach powiatu płockiego - alarm powodziowy, służby non stop monitorują rzekę. Dzisiejsze pomiary w powiecie napawają optymizmem. Jak podaje Dagmara Kobla-Antczak, rzeczniczka starostwa płockiego, dziś o 5.00 rano poziom rzeki w Wyszogrodzie wynosił 565 cm (stan alarmowy - 550 cm).

- To oznacza, że był o 23 cm niższy niż wieczorem poprzedniego dnia - wskazuje rzeczniczka starostwa. -  W Kępie Polskiej poziom rzeki dziś rano wynosił 504 cm (stan alarmowy - 500 cm) i tu również odnotowano spadek o 7 cm w porównaniu do minionego wieczoru.

Lodołamacze pracują dziś na zbiorniku włocławskim. - Ich rola w opinii Waldemara Ciesielskiego kierownika płockiego oddziału RZGW w powiecie płockim, dobiegła końca i możemy spodziewać się sukcesywnych spadków poziomu wody w ciągu najbliższych godzin - prognozuje starostwo.

Wody przybyło natomiast w samym Płocku. Jeszcze wczoraj stany ostrzegawcze na dwóch wodowskazach nie były przekroczone, dziś sytuacja się zmieniła.  Jak poinformowała Małgorzata Palusińska z biura prasowego Ratusza, dziś o 8.00 na wodowskazie "Grabówka" poziom rzeki  wyniósł 237  cm, czyli 16 cm mniej niż wczoraj o tej samej porze (ostrzegawczy - 248 cm, alarmowy - 278cm).

Natomiast na pozostałych dwóch wodowskazach woda się podniosła  - o 8.00 rano poziom wody na wodowskazie PKN Orlen podniósł się o 20 cm i wyniósł 642 cm (ostrzegawczy - 670 cm, alarmowy - 700 cm), a na wodowskazie "Brama Przeciwpowodziowa" - 180 cm (ostrzegawczy - 207 cm, alarmowy - 237 cm).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE