Reklama

Wisła opada, spokojniej w Płocku i powiecie

Opublikowano:
Autor:

Wisła opada, spokojniej w Płocku i powiecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od czwartku powoli stabilizuje się sytuacja na rzece. W Kępie Polskiej, w której dotąd odnotowano najwyższy poziom, w ciągu doby ubyło 13 cm wody.

Od czwartku powoli stabilizuje się sytuacja na rzece. W Kępie Polskiej, w której dotąd odnotowano najwyższy poziom, w ciągu doby ubyło 13 cm wody.

Jak informuje ratuszowe biuro prasowe, od wczoraj sytuacja na Wiśle powoli się stabilizuje, a poziom Wisły w Wyszogrodzie, Kępie Polskiej i samym Płocku cały czas opada. Dziś rano w Kępie Polskiej poziom rzeki wyniósł 544 cm (stan alarmowy -450 cm), co oznacza że w ciągu doby ubyło 13 cm wody, w Wyszogrodzie - 592 cm (sta alarmowy -550 cm, w ciągu doby ubyło 16 cm). Spadek odnotowano dziś rano również na tych dwóch wodowskazach w Płocku, na których dotąd woda przekroczyła stany alarmowe, czyli w Borowiczkach (w ciągu doby ubyło tam 7 cm) i Grabówce (ubyło 5 cm).

Stan alarmu przeciwpowodziowego dla Płocka i siedmiu gmin powiatu nadal obowiązuje, służby na bieżąco monitorują sytuację na Wiśle.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE