Reklama

Wisła coraz wyższa. Pogotowie dla powiatu

Opublikowano:
Autor:

Wisła coraz wyższa. Pogotowie dla powiatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Co godzinę poziom Wisły wzrasta o około 4 cm, dlatego starosta płocki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla siedmiu gmin powiatu płockiego. Wojewoda uspokaja, że woda będzie o metr niższa niż w powodzi z 2010 r.

Co godzinę poziom Wisły wzrasta o około 4 cm, dlatego starosta płocki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla siedmiu gmin powiatu płockiego. Wojewoda uspokaja, że woda będzie o metr niższa niż w powodzi z 2010 r.

Od wtorku od 10.00 obowiazuje pogotowie dla Płocka, o 15.00 stan ogłosił starosta płocki Michał Boszko dla siedmiu gmin: Wyszogrodu, Gąbina, Małej Wsi, Bodzanowa, Słupna, Słubic i Nowego Duninowa.

Wisłą cały czas się podnosi. - O 14.00 stan wody w Wiśle na wysokości Wyszogrodu wynosił 478 cm (stan ostrzegawczy to 500, alarmowy 550) a w Kępie Polskiej 405 cm ( stan ostrzegawczy - 450, alarmowy - 500) - podaje rzeczniczka starostwa płockiego, Dagmara Kobla-Antczak. - Poziom wody podnosi się średnio o 4 cm w ciągu godziny. Do końca dnia spodziewamy się 490 cm w Wyszogrodzie i 414 cm w Kępie Polskiej.

Według przewidywań Stanisława Maciejewskiego, dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Płocku jutro, w środę poziom wody w Wiśle na wysokości Wyszogrodu wyniesie ok. 640 cm.

Podczas dzisiejszej narady ze starostą ustalono, że w każdej z gmin, w których ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe zostaną powołane całodobowe piesze patrole Ochotniczych, Państwowych Straży Pożarnych i Policji.

W czwartek wieczorem lub w nocy spodziewana jest fala kulminacyjna, która  może spowodować wzrost poziomu wody nawet do 700 cm. W piątek woda zacznie opadać.

- Dziś czoło fali jest w rejonie Warszawy - podają z kolei służby prasowe wojewody mazowieckiego.  -  W obecnej sytuacji nie ma potrzeby wprowadzania zakazu wstępu na wały przeciwpowodziowe. Apelujemy jednak o zachowanie ostrożności i ograniczenie aktywności rekreacyjnej w okolicach wałów.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Wisła w Warszawie może osiągnąć w kulminacyjnym punkcie 700 cm, ok. 500 cm we środę, w Modlinie 770 cm, natomiast w Wyszogrodzie ze środy na czwartek 695 cm. Poziom rzeki nie wzrośnie więc do poziomu fali powodziowej z 2010 roku, będzie niemal o metr niższy.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE