Reklama

Wisła coraz wyższa. Alarm dla Płocka

Opublikowano:
Autor:

Wisła coraz wyższa. Alarm dla Płocka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z przekroczeniem stanu alarmowego na wodowskazie w Borowiczkach, prezydent ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla Płocka. Alarm od soboty obowiązuje w powiecie - dziś rano w Kępie Polskiej poziom rzeki o ponad pół metra przekroczył stany alarmowe.

W związku z przekroczeniem stanu alarmowego na wodowskazie w Borowiczkach, prezydent ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla Płocka. Alarm od soboty obowiązuje w powiecie - dziś rano w Kępie Polskiej poziom rzeki o ponad pół metra przekroczył stany alarmowe.

Stan alarmu przeciwpowodziowego dla Płocka obowiązuje od dziś od 10.00 do odwołania. Jak poinformował Konrad Kozłowski, wyższy niż stan alarmowy poziom rzeki zanotowano dziś o godz. 11.00 jedynie na wodowskazie w Borowiczkach, w pozostałych punktach te wartości nie zostały przekroczone, ale wszędzie woda przybiera.

- Mieszkańców i pracodawców zobowiązuje się do zabezpieczenia przed zatopieniem lub usunięcia ze stref bezpośredniego zagrożenia powodzią substancji zagrażających środowisku - przypomina Korad Kozłowski.

O godzinie 11.00 na wodowskazach w Płocku poziom Wisły osiągnął następujące stany:
Borowiczki - 285 cm (stan alarmowy 278 cm), od godz. 9. przybyły 3 cm
Grabówka - 252 cm (stan alarmowy 278 cm), od godz. 9 przybyły 2 cm
brama przeciwpowodziowa- 162 cm (stan alarmowy 237 cm) - od godz. 9 przybyły 2 cm
PKN Orlen S.A - 620 cm (stan alarmowy 700 cm) - od godz. 9 stan wody bez zmian.

Gorzej jest w powiecie, w którym od soboty obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Jak poinformowała Dagmara Kobla-Antczak, rzeczniczka starostwa, dziś o 5.00 rano poziom rzeki w Kępie Polskiej wyniósł 505 cm (stan alarmowy 450 cm), a w Wyszogrodzie - 564 cm (stan alarmowy to 550 cm).  O 11.00 było z kolei - 511 w Kępie i 571 w Wyszogrodzie.





Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE