Reklama

Wiper, czyli urządzenie do odprowadzania wody

Opublikowano:
Autor:

Wiper, czyli urządzenie do odprowadzania wody - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co to jest wiper? Wielu osobom obiła się o uszy ta nazwa, ale nie wiedzą oni z czym jest ona związana. Wtajemniczeni wiedzą, że chodzi o urządzenie do odprowadzania wody z łazienek. Bo przecież wszyscy wiemy, że taka rynienka musi znaleźć się w łazience. Inaczej zalałoby nie tylko łazienkę, ale i mieszkanie! Co jeszcze ciekawego można powiedzieć o wiperze?

Co to jest wiper? Wielu osobom obiła się o uszy ta nazwa, ale nie wiedzą oni z czym jest ona związana. Wtajemniczeni wiedzą, że chodzi o urządzenie do odprowadzania wody z łazienek. Bo przecież wszyscy wiemy, że taka rynienka musi znaleźć się w łazience. Inaczej zalałoby nie tylko łazienkę, ale i mieszkanie! Co jeszcze ciekawego można powiedzieć o wiperze?

Rynienki ze stali nierdzewnej

Rynienki mają zazwyczaj formę stali nierdzewnej. Jest to bardzo estetyczne, eleganckie i nowoczesne rozwiązanie. Takie produkty do odwadniania wody można kupić w Polsce, jak i w całej Europie, na przykład w takich krajach jak Francja, Czechy, czy Wielka Brytania. Producent wiper produkuje bowiem urządzenia takie na całą Europę. Stalowe rynienki odpływowe można stosować zarówno w łazienkach, czy basenach, jak i na zewnątrz posesji. Urządzenie to sprawdza się szczególnie tam, gdzie nie ma standardowego brodzika. Jeśli zastosujemy takie urządzenie w naszej łazience, możemy zrezygnować z progu u wejścia do kabiny czy spadku kopertowego we wnętrzu kabiny prysznicowej.

Jak zamontować wiper?

O zamontowanie wipera najlepiej poprosić hydraulika, bo trzeba to zrobić bardzo precyzyjnie. Inaczej taka rynienka rozmontuje się i gdy woda będzie w brodziku a nie będzie odpływu może dojść do zalania nie tylko łazienki, ale i mieszkania. Wtedy może być duży problem. Jeśli nie potrafimy sami zamontować takie rynienki, poprośmy kogoś z rodziny, kto zna się na hydraulice, a najlepiej poszukajmy profesjonalnego hydraulika. Nie musi to być od razu firma hydrauliczna, ale wystarczy samodzielny hydraulik. Jak takiego hydraulika znaleźć? Najlepiej poszukać właśnie wśród znajomych, ale dobrym pomysłem jest znalezienie hydraulika w Internecie. Hydraulik pomoże nam nie tylko zamontować armaturę odpływową do łazienki, ale w ogóle zainstalować całą armaturę łazienkową i inne urządzenia związane z podłączeniem wody. Pomoże nam on także wtedy, gdy taka rynienka odpływowa zepsuje się.  

Z czym łączyć stal?

Współczesna armatura hydrauliczna jest więc bardzo nowoczesna i estetyczna. Ale z czym łączyć takie wanienki odpływowe wiper, aby było elegancko? Takie armatury mają najczęściej kolor srebrzysty, więc można kontynuować tę stylistykę w całej łazience albo przełamać ten zimny styl i wprowadzić na przykład czerwień. Świetnie będą pasować na przykład czerwone ściany do chromowanych obić wanny i stalowej armatury odpływowej. Warto także wprowadzić do łazienki takie zestawienia jak czerń, biel i właśnie srebrzystość stali. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE