Reklama

Reklama

Więźniowie z Płocka i papież. To będzie specjalna gra

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka

Więźniowie z Płocka i papież. To będzie specjalna gra - Zdjęcie główne

foto Fot. Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” sfinansuje 18 projektów, które będą realizowane z myślą o mieszkańcach przez płockie organizacje pozarządowe oraz osoby indywidualne i grupy nieformalne. Projekty będą realizowane do końca sierpnia 2021 r.

Reklama

Konkursowe wnioski - a  było ich 42 - zostały ocenione bardzo wnikliwie: przez trzyosobowy zarząd fundacji, 15-osobową radę programową i finalnie przez sześcioosobową radę fundacji, która podjęła ostateczną decyzję o przyznaniu dofinansowania.

– Jesteśmy przekonani, że w obecnej sytuacji epidemicznej zostały wybrane projekty możliwe do realizacji w najbardziej atrakcyjnej formie. Odpowiadają na rzeczywistą potrzebę i dotyczą różnych sfer życia – mówi Justyna Chrobot, prezes Fundusz Grantowego.

Pieniądze z Funduszu pozwolą na realizację wielu ciekawych pomysłów. O środowisko i bioróżnorodność biologiczną poprzez odnowę siedlisk dla pszczół i innych owadów pożytecznych zadba Towarzystwo Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Wsparcie lokalnych projektów to również możliwość przybliżenia historii miasta i lepszego poznania jego zabytków – tym zajmie się Fundacja Nobiscum i wykorzysta do tego nowoczesne technologie. 

Z kolei innowacyjną formę teatru cieni, który przeniesie dzieci i młodzież, również niedosłyszące, w świat sztuki na miarę XXI wieku stworzy Stowarzyszenie „Człowiek Kultura”. Powstanie również gra miejska skierowana do dzieci, ale również wszystkich mieszkańców i turystów, upamiętniająca 30, rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Płocka. To projekt Stowarzyszenia „Busola”, które zaangażuje do niego więźniów z Zakładu Karnego w Płocku. 

Dobrze znane i cenione przez mieszkańców spotkania z muzyką dla najmłodszych „Miś Doremiś” zorganizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Vox Singers przy udziale Płockiej Orkiestry Symfonicznej. „Zdążyć z diagnozą” to nowy projekt Stowarzyszenia „Odzyskać Więzi”, który pozwoli mniej zamożnym rodzicom na dostęp do bezpłatnej diagnozy w kierunku autyzmu. Wśród licznych projektów dla dzieci i młodzieży szkolnej są np. zajęcia z piłką ręczną realizowane przez MUKS 21, a Hufiec ZHP Płock zajmie się bezpieczeństwem i wychowaniem wodnym.

W ramach projektów realizowanych przez osoby indywidualne odbędą się m. in. zajęcia z języka angielskiego i robotyki dla dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem. Wsparcie Fundacji pozwoli również na przeprowadzenie warsztatów on-line z jogi „Odzyskaj Oddech! Odzyskaj Balans”, adresowanych do osób, które przebyły chorobę spowodowaną COVID-19. 

Pieniądze na granty przekazały PKN Orlen, Basell Orlen Polyolefins oraz Levi Strauss Foundation. Fundacja działa od 16 lat, przekazała w tym czasie 5,6 mln zł dofinansowania, zorganizowano już 19 edycji konkursów, dofinansowano 400 projektów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy