Reklama

Więzień uciekł policjantom. Trwa obława

Opublikowano:
Autor:

Więzień uciekł policjantom. Trwa obława - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja w Łowiczu poszukuje więźnia płockiego zakładu karnego, który wczoraj, we wtorek zdołał uciec konwojującym go policjantom z płockiej komendy. Trwa obława, policja w Łowiczu przesłała nam zdjęcie więźnia.

Policja w Łowiczu poszukuje więźnia płockiego zakładu karnego, który wczoraj, we wtorek zdołał uciec konwojującym go policjantom z płockiej komendy. Trwa obława, policja w Łowiczu przesłała nam zdjęcie więźnia.

O wczorajszej ucieczce więźnia odsiadującego wyrok w płockim więzieniu powiadomił nas czytelnik. Te informacje potwierdza łowicka policja. 25-letni Marcin Wojciechowski uciekł z sądu rejonowego w Łowiczu wczoraj, we wtorek, ok. 13.00. Konwojowali go policjanci z płockiej komendy.

- Tuż po otrzymaniu informacji o ucieczce 25-latka, łowiccy policjanci podjęli natychmiast działania poszukiwawcze zmierzające do zatrzymania uciekiniera - informuje łowicka policja. - Zaangażowane w nie są wzmożone siły policjantów prewencji, kryminalnych oraz oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

Jak udało się nam dowiedzieć, więzień nie był na szczęście niebezpiecznym przestępcą  - odsiadywał wyrok za kradzieże z włamaniem, a do łowickiego sądu miał być doprowadzony w procesie o eksmisję. Być może to w pewnym sensie uśpiło czujność konwojujących go mundurowych.

Śledztwo w sprawie samouwolnienia więźnia prowadzi prokuratura rejonowa w Łowiczu. Jak się dowiedzieliśmy w łowickiej prokuraturze, dziś do śledczych wpłynęły materiały w tej sprawie. Według kodeksu karnego, za ucieczkę grozi do dwóch lat więzienia.

Za łowicką policją podajemy rysopis poszukiwanego: wiek 25 lat, niski, włosy krótkie koloru czarnego, ubrany był w kurtkę koloru ciemnego typu moro.

Wszystkie osoby mające informacje mogące pomóc w ustaleniu miejscu pobytu zbiega proszone są o kontakt z dyżurnym łowickiej policji pod numerem telefonu 46 830-95-00, 997 lub najbliższą jednostką policji. Policja przypomina, że pomoc uciekinierom również zagrożona jest karą więzienia.

Policja przesłała też zdjęcie uciekiniera

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE