Reklama

Wieża ciśnień wygrała głosowanie w sieci

Opublikowano:
Autor:

Wieża ciśnień wygrała głosowanie w sieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Odrestaurowana wieża ciśnień zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim plebiscycie Modernizacja Roku w kategorii „Zabytki” w rankingu internautów. Gorzej powiodło się Małachowiance.

Odrestaurowana wieża ciśnień zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim plebiscycie Modernizacja Roku w kategorii „Zabytki” w rankingu internautów. Gorzej powiodło się Małachowiance.

To już 19. edycja konkursu wyróżniającego dokonania polskich wykonawców pod względem remontów i modernizacji różnorodnych obiektów. Oceniano m.in. nowoczesność technologii, jakość wykonania, dbałość o architekturę, zastosowane rozwiązania ekologiczne itd.

Płock zgłosił dwa odrestaurowane obiekty - miasto pochwaliło się Małachowianką, a spółka Wodociągi Płockie - odnowioną wieżą ciśnień. I to właśnie ponad 120-letni zabytek architektury wodociągowej spodobał się internautom, którzy oddali nań blisko 2,4 tysiąca głosów.  Mniej zachwyciła Małachowianka - najstarsze liceum w Polsce zajęło drugie miejsce w kategorii „Edukacja”, przegrywając z renowacją zabytkowej wyłuszczarni szyszek w Miliczu. To tylko ranking internautów - ogłoszenie wyników będących rezultatem decyzji jury  zaplanowano na 27 sierpnia podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Jak co roku obiekty oceni jury konkursowe pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Adama Podhoreckiego. Pięć lat temu nagrodę odbierali przedstawiciele Płocka za modernizację Wzgórza Tumskiego.

Udział w konkursie jest płatny - miasto zapłaciło 10 tys. zł, Wodociągi - 8,6 tys. zł.

Więcej czytaj:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE