Reklama

Wiemy już, jakie zmiany szykuje nowy rektor PWSZ

Opublikowano:
Autor:

Wiemy już, jakie zmiany szykuje nowy rektor PWSZ - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Senat uczelni zgodził się na zmiany zaproponowane przez nowego rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Zmiany w strukturze mają przybliżyć uczelnię do przekształcenia jej w akademię.

Senat uczelni zgodził się na zmiany zaproponowane przez nowego rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Zmiany w strukturze mają przybliżyć uczelnię do przekształcenia jej w akademię. 

To, że wraz z objęciem stanowiska rektora przez dr. hab. n.med. Macieja Słodkiego szykują się znaczne zmiany w zakresie funkcjonowania PWSZ, sygnalizowaliśmy już w ub. tygodniu. W rozmowie z nami nowy rektor zapowiedział, że będą one dotyczyły struktury uczelni. 

[ZT]13250[/ZT]

Dziś senat zgodził się na planowane zmiany i znamy już szczegóły planowanych posunięć. Wiadomo, że uczelnia zmierza w stronę przekształcenia się w akademię, dlatego rozszerzenie jej zakresu z kształcenia zawodowego o rozwój naukowo-badawczy ma być ku temu pierwszym krokiem.

Co zmieni się w praktyce?  

- Od nowego roku akademickiego w miejsce trzech istniejących do tej pory instytutów powstaną wydziały kierowane przez dziekanów - zapowiada rzeczniczka uczelni, dr Agnieszka Grażul-Luft. - Do podstawowych zadań nowo utworzonych jednostek będzie należało nie tylko kształcenie studentów, ale również prowadzenie badań naukowych. Oprócz, jak do tej pory, pracowników dydaktycznych, Uczelnia będzie zatrudniać na stanowiskach naukowo-dydaktycznych (profesorów, adiunktów i asystentów). 

To wszystko ma przybliżyć uczelnię do marzenia o akademii, a w przyszłości - również do uniwersytetu.

- Wprowadzane zmiany są jednym z etapów realizacji celów strategicznych, które postawiły sobie nowe władze - mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Maciej Słodki, rektor PWSZ w Płocku. - Wśród priorytetów jest rozwój naukowo-badawczy, a nowa struktura daje większe możliwości działania w tym obszarze, ułatwi m.in. sięganie po środki finansowe na ich realizację.

Już od 1 października na Uczelni będą funkcjonować trzy wydziały: Wydział Nauk Ekonomicznych i Informatyki, Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Wydział Nauk o Zdrowiu. Na tych wydziałach, na których można uzyskać stopień magistra, utworzone zostaną dwie katedry z zakładami. Od nowego roku akademickiego struktura uczelni będzie wyglądała tak:

Wydział Nauk Ekonomicznych i Informatyki:
Katedra Ekonomii:
Zakład Ekonomii i Prawa
Zakład Finansów i Rachunkowości
Zakład Zarządzania

Wydział Nauk o Zdrowiu
Zakład Pielęgniarstwa
Zakład Kosmetologii
Samodzielna Pracownia Kształcenia Podyplomowego

Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych
Katedra Pedagogiki: 
Zakład Rozwoju i Edukacji Dziecka
Zakład Myśli Pedagogicznej, Pedeutologii i Andragogiki
Zakład Pedagogiki Społecznej, Profilaktyki i Resocjalizacji
Zakład  Filologii
Zakład Pedagogiki Opiekuńczej i Pracy Socjalnej
Zakład Edukacji Obronnej i Bezpieczeństwa Wewnętrznego

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE