Reklama

Wiemy, jaką odprawę dostał były prezes Orlenu

Opublikowano:
Autor:

Wiemy, jaką odprawę dostał były prezes Orlenu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 3,3 mln zł z tytułu odprawy i zakazu konkurencji otrzymał były prezes Orlenu Jacek Krawiec. Z kolei na pensje i premie członków zarządu w ub. roku wydano 13,5 mln zł.

Ponad 3,3 mln zł z tytułu odprawy i zakazu konkurencji otrzymał były prezes Orlenu Jacek Krawiec. Z kolei na pensje i premie zarządu spółki w ub. roku wydano 13,5 mln zł.

Przypomnijmy: Jacek Krawiec, który był prezesem Orlenu przez ostatnich osiem lat, został odwołany z funkcji prezesa16 grudnia ub. roku. Zastąpił go Wojciech Jasiński.

Na informacje o wysokości odprawy i odszkodowania za roczny zakaz konkurencji dla byłego szefa zarządu trzeba było czekać aż do teraz. Z danych wynika, że Jacek Krawiec otrzymał jako odprawę i wynagrodzenie z tytułu zakazu konkurencji  3 mln 360 tys. zł.  

Wiadomo również, że w ub. roku na roczne wynagrodzenia i premie dla pięciu członków zarządu Orlenu spółka wydała w zeszlym roku ok. 13,5 mln zł (to o 1,7 mln zł więcej niż w 2014 r.). Z tej kwoty Jacek Krawiec otrzymał prawie 3,2 mln zł (pensja i premia za poprzedni rok), a wiceprezesi: Sławomir Jędrzejczyk - ok. 3 mln zł, Piotr Chełmiński - ok. 2,6 mln zł, a Krystian Pater i Marek Podstawa - po ok. 2,3 mln zł. Wojciech Jasiński w 2015 roku zarobił w Orlenie 69 tys. zł za okres od 16 grudnia, gdy został prezesem, do końca roku. Osobno policzono wynagrodzenia członków rady nadzorczej - w ub. roku pochłonęły one 1,5 mln zł.

Dodajmy, że 1 stycznia 2016 roku weszła w życie ustawa zmniejszająca gigantyczne odprawy dla członków zarządu spółek z większościowym udziałem skarbu państwa przez opodatkowanie ich wysokim, bo 70-procentowym podatkiem.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE