Reklama

Wiemy, co jeszcze planują przy Orlen Arenie

Opublikowano:
Autor:

Wiemy, co jeszcze planują przy Orlen Arenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki Ratusz właśnie ogłosił przetarg w trybie nieograniczonym na zagospodarowanie terenu przy Orlen Arenie. Plany wydają się całkiem atrakcyjne. Na wygrodzonej i zazielenionej przestrzeni pogramy m. in. w minigolfa i zagramy w szachy plenerowe. Powstanie także nowa siłownia pod chmurką.

Płocki Ratusz właśnie ogłosił przetarg na zagospodarowanie terenu przy Orlen Arenie. Plany wydają się całkiem atrakcyjne. Na wygrodzonej i zazielenionej przestrzeni pogramy m. in. w minigolfa i zagramy w szachy plenerowe. Powstanie także nowa siłownia pod chmurką.

Koncepcja, w jaki sposób zagospodarować wolny teren przy Orlen Arenie jest już gotowa i skupia się na dosztukowaniu elementów tzw. małej architektury. Koszty jej realizacji zostaną rozłożone między zamawiającego, czyli Urzęd Miasta oraz sponsora, którym został ponownie PKN Orlen. Tym razem nie będzie to jednak plac dla dzieci, jak poprzednim razem, ale raczej przestrzeń do zabawy dla młodzieży i całej rodziny.

Na specjalnie wygrodzony teren będziemy wchodzić od strony południowo-zachodniej budynku Orlen Areny. Najbliżej przy hali pojawią się urządzenia do uprawiania street workoutu oraz do ćwiczeń w ramach siłowni zewnętrznej na bezpiecznych nawierzchniach syntetycznych do amortyzowania ewentualnych upadków o grubości 9 centymetrów. Dodatkowo na nawierzchni do street workoutu pojawią się jak zwykle widoczne loga miasta i PKN Orlen.

Natomiast na wschodniej części od wejścia głównego zaplanowano umieszczenie pięciu stolików z blatami do gry w szachy. Te mają stanąć na planie koła o promieniu 6,5 metra powstałego z utwardzonej kostki beganitowej w kolorze żółtym i grafitowym. Tuż przy tych stanowiskach do szachów pojawią się także tory do minigolfa, a więc gry zbliżonej do golfa klasycznego, ale uprawianej na specjalnych torach. Będą one rozlokowywane w kolejności odpowiadającej poziomowi trudności, zaczynając od łatwych do tych najtrudniejszych. Takich torów, z których każdy zostanie zakończony dołkiem, naliczymy w sumie 18. Kiedy więc najdzie nas ochota na odrobinę zabawy, kije do gry weźmiemy z pobliskiego stojaka, a potem już tylko musimy zacząć się starać, aby umieścić naszą piłeczkę w dołku przy pomocy jak najmniejszej ilości uderzeń. Co ważne, stanowiska do minigolfa miałyby zostać przystosowane do standardów uznanych przez Word Minigolf Federation, co dawałoby podstawę do rozgrywania w Płocku międzynarodowych zawodów w tej dyscyplinie sportowej.

Resztę małej architektury, jak wynika z koncepcji, dopełnią ławki, kosze na śmieci oraz stojak na pięć rowerów, gdyby ktoś miał życzenie właśnie na nim zjawić się pod Orlen Areną. Przybędzie również zieleni. Oprócz trawników i żywopłotu, zaplanowano zasadzenie kilku sztuk akacji i miłorzębu. Wszystko ma zostać również dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Utwardzana nawierzchnia nie tylko będzie w różnych kolorach, ale także w odpowiednich miejscach pochylona.

Projekt z trzyletnią gwarancją miałby zostać zrealizowany do 15 listopada tego roku. W Ratuszu czekają na oferty do 26 sierpnia.

Fot.: Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE