Reklama

Wielkie czytanie dzieciom w Galerii Wisła

Opublikowano:
Autor:

Wielkie czytanie dzieciom w Galerii Wisła - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Znacie bajki i piosenki Jacka Cudnego? Jeśli tak, przyjdzie w najbliższy weekend do Galerii Wisła. Jeśli nie – tym bardziej musicie to zrobić. Osobiście poznacie tego niezwykłego twórcę.

Znacie bajki i piosenki Jacka Cudnego? Jeśli tak, przyjdzie w najbliższy weekend do Galerii Wisła. Jeśli nie – tym bardziej musicie to zrobić. Osobiście poznacie tego niezwykłego twórcę.

Spotkanie z Jackiem Cudnym to jeden z głównych punktów płockiej odsłony ogólnopolskiej kampanii „Czytaj dzieciom, bo warto”, która odbędzie się 5-6 października od 10 do 18 w Galerii Wisła.

Za prowadzenie całego wydarzenia odpowiedzialni będą przebrani w bajkowe stroje animatorzy Grupy Artystycznej Fifik i Pepe oraz och przyjaciele. Organizatorzy mają nadzieję, że zdołają w ten sposób przekonać rodziców do tego, że warto czytać książki swoim dzieciom. A z czasem zachęcać je do tego, by samodzielnie zajęły się lekturą.

Jak zwykł mówić jeden z najlepszych komentatorów sportowych w historii Bohdan Tomaszewski, czytanie nie tylko poszerza wiedzę na temat świata, otwiera przed nami nowe horyzonty, ale nade wszystko doskonale wpływa na rozwój wyobraźni.

– Nigdy w życiu nie obejrzałem ekranizacji żadnej części Trylogii Henryka Sienkiewicz – przyznał kiedyś Bohdan Tomaszewski – Ale to właśnie dzięki temu mogłem sam we własnej wyobraźni stworzyć portrety głównych bohaterów, umiałem wyobrazić sobie krajobrazy, w których rozgrywała się akcja „Ogniem i mieczem”, „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego”.


Jacek Cudny nie tylko będzie opowiadał o tym, jak powstają jego książki i piosenki. Będzie również rozdawał swe dzieła tym dzieciom, które spiszą się najlepiej w przygotowanych przez organizatorów konkursach. A na dodatek – to, co trafi do rąk zwycięzców, autor okrasi osobistymi dedykacjami.

Organizatorzy płockiej akcji „Czytaj dzieciom, bo warto” przygotowują również mnóstwo innych atrakcji: malowanie twarzy, studio tatuaży, grę w darta, modelowanie baloników, kącik plastyczny i quizowy, zabawy wielkimi klockami, bajkowe fotostandy.

– Pomysłodawcy kampanii pragną zwrócić uwagę na pozytywne aspekty czytania dzieciom: rozwijanie ich umiejętności językowych i wyobraźni, ukazywanie pozytywnych wzorców zachowań, wspomaganie procesu wychowania i wzmacnianie więzi rodzinnych – powiedział Artur Koziński z Galerii Wisła – Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, będącej nie tylko ciekawą formą rozrywki, ale również ważnym wydarzeniem społecznym.


Za swoją aktywność społeczną i wsparcie pierwszej edycji kampanii „Czytaj dzieciom, bo warto” Galeria Wisła otrzymała od organizatora kampanii honorowy tytuł „firma aktywna społecznie 2013”.

Fot Galeria Wisła; Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE