Reklama

Wielki bal i siedmioletnia wolontariuszka

Opublikowano:
Autor:

Wielki bal i siedmioletnia wolontariuszka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już dziś, w piątek, w płockim Domu Technika odbędzie się bal karnawałowy dla dzieci niepełnosprawnych. Imprezę po raz dziewiąty przygotowała grupka zapaleńców, wsparta przez wolontariuszy.

Już dziś, w piątek, w płockim Domu Technika odbędzie się bal karnawałowy dla dzieci niepełnosprawnych. Imprezę po raz dziewiąty przygotowała grupka zapaleńców, wsparta przez wolontariuszy.

Jak co roku, przy wspaniałej muzyce oraz stole pełnym słodyczy i owoców, bawić się będzie 100 niepełnosprawnych maluchów. Większość z nich uczęszcza do Szkoły Życia, będą też dzieci z warsztatów przy ul. Lasockiego i te zaproszone indywidualnie. Corocznie bal odwiedzają ciekawi ludzie. - Gościliśmy: piłkarzy, żołnierzy, karateków, strażaków oraz wielu innych pasjonatów. W tym roku, podczas naszego balu zaprezentuje się Petroklezjum na czele z dj-em Łukaszem Kłobuchowskim. Na pożegnanie każdy z uczestników otrzyma słodką paczkę oraz prezent – mówi Tomasz Maliszewski, jeden ze współorganizatorów.

Bale organizowane są przez grupę przyjaciół, którzy zbierają środki na ten cel oraz zespół, pracujący podczas imprezy. Jest to grupa wolontariuszy w różnym wieku. - Co roku do naszej grupy dochodzą nowi ludzie, często mający pierwszy raz styczność ze środowiskiem ludzi niepełnosprawnych – dodaje Maliszewski.

Zaczęło się około 10 lat temu, gdy Michał Umiński, ojciec niepełnosprawnego Kuby, rozpoczął zbieranie środków na wspieranie Szkoły Życia. Michał poprosił Tomasza Maliszewskiego i jego rodzinę o pomoc w realizacji projektu ,,Bal Karnawałowy dla dzieci niepełnosprawnych”. - Zwróciliśmy się do znajomych przedsiębiorców oraz firm z prośbą o wsparcie i dzięki ich hojności odbyła się pierwsza impreza. Z roku na rok wokół naszego projektu zaczął rodzić się ruch wolontariacki. Wraz z Michałem koordynujemy pracami, a w ciągu dziewięciu lat pomagała nam blisko setka ludzi. Zawsze główny trzon stanowi 10-osobowa grupa naszych najbliższych przyjaciół - uzupełnia Maliszewski. Pomagać chce wiele osób, w środę do organizatorów zadzwonił tata dziewczynek w wieku 10 i 12 lat, prosił, by mogły pracować przy balu, uczyć się, jak pomagać potrzebującym. A najmłodsza wolontariuszka miała 7 lat!

Maluchy i ich rodzice docenili pracę organizatorów balu, dwukrotnie przyznając im statuetkę ,,Jesteś Przyjacielem”.Corocznie głównymi sponsorami balu są: Orlen, Międzyzakładowy Branżowy Związek Zawodowy w Orlenie i firma PROFIL Jacek Żurański. Salę w Domu Technika bezpłatnie udostępnia Orlen Administracja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE