Reklama

Wielka kasa przyznana. Miasto rusza na zakupy

Opublikowano:
Autor:

Wielka kasa przyznana. Miasto rusza na zakupy  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Andrzej Nowakowski poinformował dziś o przyznaniu miastu dofinansowania w wysokości ponad 66 milionów złotych.

Prezydent Andrzej Nowakowski poinformował dziś o przyznaniu miastu dofinansowania w wysokości ponad 66 milionów złotych. 

Płock wnioskował o dofinansowanie dokładnie 66,5 mln złotych na projekt "Zrównoważenie mobilności miejskiej na terenie obszaru funkcjonalnego Miasta Płocka". Całe przedsięwzięcie będzie kosztowało 92,5 mln złotych. 

[ZT]16158[/ZT]

- Na wczorajszym zarządzie Województwa Mazowieckiego podjęto uchwałę ws. przyznania dofinansowania - poinformował prezydent Nowakowski. 

W ramach projektu przewidzianych jest pięć inwestycji:

  • zakup 25 autobusów o napędzie hybrydowym (17 sztuk 12-metrowych, 8 sztuk 18-metrowych),
  • zakup i montaż 40 wiat przystankowych, w tym 10 z dynamiczną informacją pasażerską,
  • budowa parkingu przy cmentarzu komunalnym, 
  • rozbudowa ul. Łukasiewicza, wraz ze ścieżką rowerową, od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia do skrzyżowania z ul. Długą i budowy ronda tamże, 
  • budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulic Tysiąclecia i Mickiewicza. 

Jak mówił prezydent, na niektóre z zadań już został ogłoszony przetarg, a otwarcie kopert nastąpi za kilka dni. W pozostałych przypadkach przetargi są przygotowywane. Czasu jest niewiele, bo wszystkie zadania muszą zostać wykonane do 30 września 2018 roku.

- Nie ukrywam, że największym wyzwaniem będzie zrealizowanie projektu do końca września 2018 roku - mówił włodarz miasta. - Zgodnie z zasadami konkursu do tego czasu zadanie trzeba zrealizować. Najważniejsze jednak, że projekt został zakwalifikowany i zarekomendowany do przyznania dofinansowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE