Reklama

Wielka awaria. Urząd Stanu Cywilnego nie wydaje aktu zgonu

Opublikowano:
Autor:

Wielka awaria. Urząd Stanu Cywilnego nie wydaje aktu zgonu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urzędy stanu cywilnego w całym kraju nie są w stanie wydać części dokumentów związanych z aktem zgonu. Paraliż w tym zakresie dotyczy również płockiego urzędu. Wszystkiemu winna awaria systemu.

Urzędy stanu cywilnego w całym kraju nie są w stanie wydać części dokumentów związanych z aktem zgonu. Paraliż w tym zakresie dotyczy również płockiego urzędu. Wszystkiemu winna awaria systemu.

Jak wynika z informacji przekazanych przez radio RMF FM, z powodu potężnej awarii systemu informatycznego w trzech czwartych urzędów stanu cywilnego w całym kraju są problemy z wystawieniem aktu zgonu.

Kłopoty nie ominęły również płockiego USC.

- Z powodu awarii na szczeblu ministerialnym, do której doszło podczas zmiany starego systemu na nowy, w płockim Urzędzie Stanu Cywilnego nie są wystawiane akty zgonu - potwierdza Alina Boczkowska z biura prasowego Ratusza.

Jak dodają urzędnicy, dotyczy to jedynie odpisy aktu zgonu. Pozostałe dokumenty dotyczące m.in. pogrzebu osoby zmarłej, które trzeba dostarczyć do administratora cmentarza, są wydawane bez przeszkód.

Rzeczniczka Centralnego Ośrodka Informatyki, Katarzyna Jedlińska, zapewnia, że specjaliści centrum pracują nad usunięciem awarii w aplikacji „Źródło”, a problem powinien zostać rozwiązany dziś po południu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE