Reklama

Wiejskie Klimaty. Mnóstwo chętnych, były wielkie kolejki

Opublikowano:
Autor:

Wiejskie Klimaty. Mnóstwo chętnych, były wielkie kolejki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najwyraźniej nie tylko egzotyczne klimaty potrafią przyciągać do płockiego ogrodu zoologicznego. Rodzinna impreza "Wiejskie klimaty w zoo" co roku okazuje się świetnym wabikiem do spędzania czasu w nieco innym otoczeniu. Chętni własnoręcznie wykonywali garnki albo ozdoby, jeździli na kucyku, próbowali regionalnych potraw czy też wstępowali do zagrody ze zwierzętami gospodarskimi.

Najwyraźniej nie tylko egzotyczne klimaty potrafią przyciągać do płockiego ogrodu zoologicznego. Rodzinna impreza „Wiejskie klimaty w zoo” co roku okazuje się świetnym wabikiem do spędzania czasu w nieco innym otoczeniu. Chętni własnoręcznie wykonywali garnki albo ozdoby, jeździli na kucyku, próbowali regionalnych potraw czy też wstępowali do zagrody ze zwierzętami gospodarskimi.

Plac przy Grzybku w zoo przeobraził się w niedzielę w niedużą, wiejską zagrodę pełną zwierząt gospodarskich i regionalnej żywności. Organizowana raz do roku impreza tak bardzo spodobała się płocczanom, że tym razem kolejka kończyła się już poza bramą ogrodu. W tym roku wydarzenie połączono z 40-leciem Regionalnego Związku Pszczelarzy w Płocku i z tego powodu wręczono odznaczenia i pojawił się duży tort, który błyskawicznie zniknął wśród gości.

Komu już udało się kupić bilet i dotrzeć na plac, do wyboru miał sporo atrakcji i to nawet takich, które niekoniecznie miały coś wspólnego z wiejskim klimatem. Najmłodszych witały postacie z kreskówek i programów dla dzieci, Miś Puchatek, Ciasteczkowy Potwór oraz Myszka Miki pozująca w hełmie. Na placu stanął wóz strażacki, odbywały się warsztaty z wyplatania, toczenia naczyń na kole garncarskim, tworzenia kwiatów z bibuły, wyrobu przedmiotów z ceramiki. Odbywał się kiermasz rękodzieła ludowego, zaprezentowano starszy i nowy sprzęt pszczelarski, a w zagrodzie umieszczono zwierzęta gospodarskie, do których garnęli się zwłaszcza najmłodsi uczestnicy zabawy. Tancerki z Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” zawirowały na scenie w swoich kolorowych strojach. Zabawa potrwała do godziny 17.00.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE