Reklama

Wieczorna akcja policji z Kutna na terenie Płocka. Wiemy już co się wydarzyło

Opublikowano:
Autor:

Wieczorna akcja policji z Kutna na terenie Płocka. Wiemy już co się wydarzyło - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Informowaliśmy o działaniach policjantów z Kutna pod nadzorem prokuratora. Wiemy już, że zastosowano tymczasowy areszt wobec 21-letniego mężczyzny podejrzanego m.in. czynną napaść na policjantów oraz produkcję na szeroką skalę środków psychotropowych i handel nimi. Trop w tej sprawie doprowadził funkcjonariuszy właśnie do Płocka.

Informowaliśmy o działaniach policjantów z Kutna pod nadzorem prokuratora. Wiemy już, że zastosowano tymczasowy areszt wobec 21-letniego mężczyzny podejrzanego m.in. czynną napaść na policjantów oraz produkcję na szeroką skalę środków psychotropowych,  i handel nimi. Trop w tej sprawie doprowadził funkcjonariuszy właśnie do Płocka.

Przebieg sprawy ujawnił rzecznik  Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania.

– Zakrojone na szeroką skalę działania policyjne były konsekwencją kontroli drogowej przeprowadzonej przez dzielnicowych z Komisariatu Policji w Krośniewicach w dniu 19 grudnia br. około godziny 23:40. Wówczas funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej cinquecento. Kierowca na widok radiowozu próbował schować się w osiedlową uliczkę. To wzbudziło uzasadnione podejrzenia. Kierowcą fiata był znany policjantom 21 - latek, natomiast pasażerem jego kolega także w wieku 21 lat. Podczas przeprowadzonej kontroli w znajdującym się w bagażniku plecaku znaleziono susz roślinny i wagi laboratoryjne. Widząc efekt działań policyjnych kierowca auta zaatakował funkcjonariuszy policji paralizatorem. Na szczęście nie doszło do powstania poważnych skutków zdrowotnych – u jednego z policjantów stwierdzono urazy potylicy oraz prawego nadgarstka. Napastnik uszkodził także telefon komórkowy funkcjonariusza. Szybko udało się go obezwładnić. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

[ZT]21168[/ZT]

Wspomniany kierowca mieszkał w Płocku. To właśnie jego miejscu zamieszkania policjanci ujawnili linię do produkcji metamfetaminy oraz pojemniki z różnymi substancjami chemicznymi. – W związku z niebezpieczeństwem, że mogło dochodzić do produkowania materiałów wybuchowych, podczas realizacji policyjnych czynności zachowano szczególne środki ostrożności – wyjaśnia Krzysztof Kopania. – Konsekwencją przeprowadzonych przeszukań było zarzucenie mężczyźnie przestępstw polegających na produkcji znacznej ilości metamfetaminy i prekursorów oraz sprzedaży wyprodukowanych substancji psychotropowych. Mężczyzna podejrzany jest także o tzw. czynną napaść na policjantów, posiadanie odnalezionych w czasie jego zatrzymania marihuany i amfetaminy oraz uszkodzenie telefonu komórkowego jednego z interweniujących policjantów. Weryfikacji i szczegółowych badań wymagają ustalenia co do ewentualnej produkcji materiałów wybuchowych. O ile znajdą one potwierdzenie zarzuty zostaną rozszerzone. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łęczycy miejscowy sąd zastosował trzymiesięczny areszt w stosunku do 21–latka. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 15.

Towarzyszący temu podejrzanemu w chwili zatrzymania, także 21 – letni kolega - pasażer fiata cinquecento - usłyszał natomiast zarzuty, dotyczące posiadania 10 gram metamfetaminy, które miał przy sobie w chwili zatrzymania. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 3. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Postępowanie w tej sprawie ma charakter rozwojowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE