Reklama

Wiecznie zapchane rondo? Jest pomysł, by je trochę odciążyć

Opublikowano:
Autor:

Wiecznie zapchane rondo? Jest pomysł, by je trochę odciążyć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wystarczyłoby kilkusetmetrowe przebicie, by trochę odciążyć bardzo ruchliwe rondo przy Panoramie na Zielonym Jarze - uważa radny Wojciech Hetkowski.

Wystarczyłoby kilkusetmetrowe przebicie, by trochę odciążyć bardzo ruchliwe rondo przy Panoramie na Zielonym Jarze - uważa radny Wojciech Hetkowski.

Mowa o rondzie na skrzyżowaniu Sikorskiego, Batalionu Parasol i Armii Krajowej koło Panoramy, tuż przed ruchliwym skrzyżowaniem drogi  krajowej 62  przy Galerii Wisła. Codziennie, a już zwłaszcza w godzinach szczytu - tak porannego, jak i popołudniowego, przejazd tamtędy bynajmniej nie przebiega płynnie.

Sytuację mogłoby polepszyć - uważają mieszkańcy - wybudowanie przebicia między ulicą Kutrzeby przy kościele św. Krzyża a ulicą Sikorskiego.

Zalet jest kilka - na czoło wysuwają się jednak odciążenie ronda i usprawnienie ruchu wewnątrzosiedlowego. Zwłaszcza że ta część osiedla cały czas się rozbudowuje.

[ZT]13271[/ZT]

- Pozwoliłoby to połączyć ul. Wyszogrodzką z północną częścią osiedla i ul. Armii Krajowej bez konieczności obciążania tych węzłów - uważa Wojciech Hetkowski, który już trzeci raz w ciągu minionych lat interpelował w tej sprawie.

Jest jeszcze kwestia własności działki, która przed kilkoma laty została sprzedana prywatnemu właścicielowi. Zdaniem wiceprzewodniczącego rady miasta, nie powinien to być problem. - Teren został sprzedany prywatnemu inwestorowi z klauzulą tzw. użyteczności, co powoduje bezkosztowe uzyskanie terenu przy znikomej procedurze administracyjnej - przekonuje radny.

Ratusz nie mówi nie, choć na razie bez konkretów.

- Inwestycja zostanie zgłoszona w 2017 roku do Otwartego Katalogu Inwestycji Miejskich, a jej realizacja będzie uzależniona od posiadanych środków finansowych - zapowiada Jacek Terebus, zastępca  prezydenta ds. inwestycji. 

Takich miejsc, w których wystarczyłby krótki odcinek, by znacznie ułatwić życie kierowcom, jest w Płocku, a nawet na samych Podolszycach, więcej:

[ZT]12427[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE