Reklama

Wiecie czym jest PiS Stacja? To program dla Płocka

Opublikowano:
Autor:

Wiecie czym jest PiS Stacja? To program dla Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Docierają do mnie komentarze, iż potrafię jedynie krytykować, nie mając własnych pomysłów. To nie jest prawda - zapewnia Wioletta Kulpa na swoim blogu. - Głosy i pomysły radnych Prawa i Sprawiedliwości przez 8 lat były zakrzyczane lub pomijane milczeniem… Teraz, przy kończącej się kadencji, chcę zaakcentować nasze pomysły dla Płocka i Płocczan.

- Docierają do mnie komentarze, iż potrafię jedynie krytykować, nie mając własnych pomysłów. To nie jest prawda - zapewnia Wioletta Kulpa na swoim blogu. - Głosy i pomysły radnych Prawa i Sprawiedliwości przez 8 lat były zakrzyczane lub pomijane milczeniem… Teraz, przy kończącej się kadencji, chcę zaakcentować nasze pomysły dla Płocka i Płocczan.

A przy okazji, bo wojenka na blogach między urzędującym prezydentem a Wiolettą Kulpą trwa w najlepsze od jakiegoś czasu (łącznie z licytacją, kto mówi prawdę, a kto kłamie), radna ponownie komentuje zachowanie Andrzeja Nowakowskiego, swojego konkurenta w walce o fotel prezydenta. - Ostatnie lata pokazały, że prezydent tego miasta uznaje tylko jedną rację – własną. Nie rozmawia z opozycją w radzie miasta, nie rozmawia z PKN ORLEN, od którego wymaga coraz to nowych funduszy na wymyślone przez siebie inwestycje, nie rozmawia wreszcie z mieszkańcami, choć systematycznie spotyka się z nimi, aby wypromować swoją osobę. Wówczas jednak słucha ludzi, ale ich nie słyszy…

Z kolei Wioletta Kulpa zastrzega, że jej program dla Płocka opiera się na współpracy na każdym szczeblu administracji rządowej i samorządowej. - Ścisła współpraca z rządem, dobra współpraca i otwartość na programy rządowe, daje szanse na rozwój Płocka i zwiększenie atrakcyjności dla potencjalnych inwestorów. Chcę rozmawiać na zasadzie wzajemnego szacunku – z mieszkańcami, przedsiębiorcami, ale i opozycją polityczną.

Twierdzi też, że pomysłów ma tyle, że zaprezentuje je w częściach. Trzy główne filary już znamy. To "poprawa połączenia drogowego i zabieganie o trzecią przeprawę mostową dla wyprowadzenia transportu substancji niebezpiecznych poza granice Płocka, nowi inwestorzy dla rozwoju Płocka, bezpłatna komunikacja miejska". - Chciałabym przede wszystkim zachęcić mieszkańców Płocka do powrotu, ale nie na zasadzie hasła „Pakuj się do Płocka”, lecz stwarzając realną perspektywę, szczególnie dla młodych osób, dla których najważniejsza jest praca, a po założeniu rodziny żłobek, przedszkole czy ciekawa oferta kulturalna.

Oto pierwsza część jej programu dla Płocka:

MIESZKANIA – propozycja mieszkań dla młodych i wdrożenie programu rządowego Mieszkanie+
ORGANIZACJE POZARZĄDOWE – większa solidarność w zakresie rozdysponowania środków w drodze konkursu ofert, dbanie o stowarzyszenia z dużym dorobkiem historycznym czy prospołecznym.
GABINETY STOMATOLOGICZNE – chcę doprowadzić do ponownego funkcjonowania gabinetów stomatologicznych w szkołach.
WSPARCIE DLA REHABILITACJI MEDYCZNEJ, SPOŁECZNEJ I ZAWODOWEJ NIEPEŁNOSPRAWNYCH – zwiększenie wsparcia opieki domowej dla osób niesamodzielnych.
BUDOWA DOMÓW DZIENNEGO POBYTU SENIORA w kilku miejscach Płocka – mają być centrum szerokiej oferty miasta dla osób starszych, a także wsparciem dla rehabilitacji medycznej.
PROJEKT „UCZEŃ ZDOLNY” – najbardziej utalentowana młodzież będzie miała organizowane zajęcia dodatkowe, prowadzone przez młodszych pracowników naukowych płockich uczelni wyższych.
NOWE ŻŁOBKI – dla mieszkańców Płocka, natomiast dla tych, którzy nie znajdą miejsca w żłobku miejskim – bon żłobkowy. Bon można połączyć z Kartą Mieszkańca, która będzie uprawniała do różnych ulg, a także do darmowej komunikacji miejskiej dla mieszkańców.
DOKŁADNA WERYFIKACJA PŁOCKICH PROGRAMÓW NAGRÓD za osiągnięcia oraz stypendiów – obecnie kwoty są niskie, szczególnie dla uczniów z wysokimi osiągnięciami sportowymi. Chcemy wychowywać i promować sportowców.

Fot. Screen ze strony internetowej Wioletty Kulpy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE