Reklama

Więcej policji na drogach. Trwa ogólnopolska akcja

Opublikowano:
Autor:

Więcej policji na drogach. Trwa ogólnopolska akcja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Więcej patroli niż zwykle, a w dodatku mogą być ustawione w taki sposób, że nawet ominięcie jednego nie gwarantuje uniknięcia mandatu. W sobotę 7 września w całej Polsce policjanci prowadzą działania prewencyjne pod nazwą "kaskadowy pomiar prędkości".

Więcej patroli niż zwykle, a w dodatku mogą być ustawione w taki sposób, że nawet ominięcie jednego nie gwarantuje uniknięcia mandatu. W sobotę 7 września w całej Polsce policjanci prowadzą działania prewencyjne pod nazwą "kaskadowy pomiar prędkości". 

Na czym to polega? 

- Policjanci będą prowadzić kontrolę na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Patrole będą ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi - informuje policja. 

Jak wskazują policjanci, nadmierna prędkość to nadal jedna z najczęstszych przyczyn wypadków ze skutkiem śmiertelnym - statystyki wskazują, że zbyt szybka jazda to przyczyna około 30 proc. takich zdarzeń. 

- Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka - wskazują policjanci. - Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości jak i pomiary prowadzone dynamicznie możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE