Reklama

Więcej pieniędzy na zabytki z kasy województwa

Opublikowano:
Autor:

Więcej pieniędzy na zabytki z kasy województwa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wpierw było 5 mln zł na renowację obiektów wpisanych do rejestru zabytków. A teraz udało się wygospodarować dodatkowe środki z budżetu województwa mazowieckiego. Dawny blask odzyska 15 kolejnych zabytków z Mazowsza.

Wpierw było 5 mln zł na renowację obiektów wpisanych do rejestru zabytków. A teraz udało się wygospodarować dodatkowe środki z budżetu województwa mazowieckiego. Dawny blask odzyska 15 kolejnych zabytków z Mazowsza.

W tym roku zaczęło się od puli 5 mln zł na przeprowadzenie remontów, prac konserwatorskich i restauratorskich 67 obiektów z obszaru całego Mazowsza. Oszczędności pozwoliły jednak na wygospodarowanie dodatkowego miliona złotych na dotacje, z których ucieszą się wszyscy ci, którym stan mazowieckich zabytków nie jest obojętny.

– Mazowsze to region, który zachwyca nie tylko pięknymi krajobrazami i bogatą tradycją, ale też niezwykłymi zabytkami. Są tu nie tylko zamki i urokliwie dworki, ale też wiele perełek architektury sakralnej. Warto o nie dbać, bo każdy z tych zabytków ma swoją historię i jest nieodłącznym elementem naszej regionalnej tożsamości – mówi marszałek Adam Struzik.

Na liście znalazło się 15 obiektów, w tym 4 z subregionu płockiego. Uwzględniono:

- budowę instalacji odgromowej aktywnej na budynku Kościoła i Klasztoru Mariawitów w Płocku – proponowana kwota dotacji 50 tys. zł;

- remont oraz zmianę konstrukcji dachu kościoła Parafii Starokatolickiej Mariawitów  p.w. Nawiedzenia Świętej Elżbiety przez Najświętszą Marię Pannę w Pepłowie (powiat płocki) – proponowana kwota dotacji 100 tys. zł.

- prace konserwatorskie przy malowidłach ściennych polichromowanego sufitu w kościele p.w. św. Marcina w Mochowie (powiat sierpecki) – proponowana kwota dotacji 50 tys. zł;

- renowację tynków wewnętrznych wraz z odtworzeniem kolorystyki w nawie głównej kościoła p.w. Przemienienia Pańskiego w Białotarsku (powiat gostyniński) – proponowana kwota dotacji 90 tys. zł;


 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE