Reklama

Więcej miejsc parkingowych przy bulwarach? Ratusz: nie planujemy

Opublikowano:
Autor:

Więcej miejsc parkingowych przy bulwarach? Ratusz: nie planujemy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Remont bulwarów nad Wisłą zrobił ogromne wrażenie na płocczanach i dziś to jedno z ulubionych miejsc spacerowych wielu mieszkańców. Spora grupa dojeżdża tam samochodem i tu pojawia się problem - liczba miejsc parkingowych jest ograniczona, a ci którzy zaparkują niezgodnie z przepisami, narażają się na mandat od straży miejskiej.

Remont bulwarów nad Wisłą zrobił ogromne wrażenie na płocczanach i dziś to jedno z ulubionych miejsc spacerowych wielu mieszkańców. Spora grupa dojeżdża tam samochodem i tu pojawia się problem - liczba miejsc parkingowych jest ograniczona, a ci którzy zaparkują niezgodnie z przepisami, narażają się na mandat od straży miejskiej. 

W ciepłe popołudnia i weekendy na bulwarach spaceruje mnóstwo mieszkańców, a przez ul. Rybaki ciągną sznury samochodów. Wszyscy szukają miejsc postojowych dla swojego auta i niektórzy decydują się zostawić swój samochód niezgodnie z przepisami. 

Wioletta Kulpa, przewodniczą klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, wskazuje w swojej interpelacji, że liczba miejsc parkingowych w tym miejscu jest niewystarczająca Upomniała się też o koperty dla osób niepełnosprawnych. 

- Czy zaplanowano miejsca – koperty – dla osób niepełnosprawnych, jeśli tak to ile i w jakich miejscach? Z relacji jednej z osób posiadającej kartę i jednocześnie mającej problemy ruchowe zaraz po zaparkowaniu pojawiła się Straż Miejska, która chciała wręczyć mandat. Niestety zorientowano się że wzdłuż nabrzeża nie ma miejsc do parkowania dla osób niepełnosprawnych - przytacza radna. 

Jak odpowiedział Roman Siemiątkowski, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej, wyznaczenie miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych jest na liście projektów przeznaczonych do wprowadzenia. Ma zostać opracowany "w najbliższym możliwym terminie". 

Co do zwiększenia ogólnej liczby miejsc parkingowych, dobrej informacji nie ma. Wydziałowi Inwestycji Strategicznych takie zadanie nie zostało powierzone. Urzędnicy wskazują, że miejsca postojowe na bulwarach to ok. 950 metrów kwadratowych. Ile to konkretnie miejsc? Tego nie sprecyzowali. Drugie tyle miejsc ma natomiast powstać w II etapie inwestycji, która obejmie teren od ul. Mostowej do zabudowy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.

- Mieszkańcy mają również możliwość korzystania z miejsc postojowych przy amfiteatrze oraz na trasie w kierunku zalewu "Sobótka". Biorąc pod uwagę parkowo-spacerowy charakter infrastruktury powstałej w związku z remontem Płockiego Nabrzeża Wiślanego, dążenie do zapewnienia jak największej ilości terenów zielonych i otwartej, ogólnodostępnej przestrzeni służącej wypoczynkowi i rekreacji, nie planujemy aktualnie wprowadzenia w tym obszarze dodatkowych miejsc parkingowych - czytamy w odpowiedzi. 

Jak tłumaczą urzędnicy, więcej miejsc parkingowych oznaczałoby zmniejszenie liczby terenów zielonych wzdłuż ul. Rybaki. Przypominają też, że z centrum miasta nad Wisłę można dostać się dedykowaną linią nr 44. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE